Doga na rozpálené střeše! Museli pro ni slaňovat hasiči... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Doga na rozpálené střeše! Museli pro ni slaňovat hasiči...

Doga na rozpálené střeše!
Doga na rozpálené střeše! (pro Aha! – Jan Kostík)

Neskutečnou obratnost předvedla bezmála padesátikilová bordeauxská doga. Využila víkendové siesty majitelů a v nestřeženém okamžiku odkráčela zřejmě přes balkon na střechu činžovního domu v Lumírově ulici v Praze.

Když ji uvelebenou v okapu viděla šokovaná panička, přivolala hasiče, aby rodinného mazlíka z asi 15metrové výšky zachránili. Jenže s ohledem na výšku a také na velikost a váhu psa nepřicházel žebřík v úvahu. Jeden z hasičů se tedy oblékl do speciální výstroje a k hafanovi slanil ze střešního okna. Pak ho vytáhl do bezpečí.

„Pejskovi už na rozpálené střeše bylo asi dost horko, a tak se ani nebránil. Když záchranáře viděl, jen se posadil, takže v nás trochu zatrnulo, aby nakonec přece jen nespadnul. V klidu na něj ale počkal a nechal se uvázat za obojek,“ popsal dramatickou akci svědek.

Hasiči dogu táhli do okna a záchranářlezec ji zezadu postrkoval a za deset minut už byla zpátky u šťastné paničky.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.