Uprchlík Krejčíř u soudu: Tak ovládl podsvětí!

Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř (42), který čtyři roky žije v Jihoafrické republice, byl včera předveden před tamní soud kvůli údajnému pojistnému podvodu.
Z pojišťovny měl vymámit jedenáct milionů Kč pomocí falešných lékařských nálezů, podle nichž trpí rakovinou močového měchýře. Co dalšího na něj policie má? A jak se dokázal dostat mezi elitu tamního podsvětí?
Jihoafričtí policisté toho na něj mají víc. V jeho domě našli tzv. seznam smrti se jmény čtyř lidí, kteří Krejčířovi překáželi. Jeden z nich, údajný boss jihoafrického podsvětí Cyril Beeka, už je po smrti. Na seznamu je i žalobce Riegel du Toit, který proto k soudu dorazil v doprovodu čtyř ozbrojených policistů.
Krejčíř na sobě nedal znát ani špetku nervozity. Přišel celý v černém, klidně seděl v lavici a díval se před sebe. Jen jednou zvedl hlavu a pokynul manželce Kateřině a synovi Denisovi, kteří soud pozorovali z galerie.
Proces byl odročen na 7. dubna, do té doby zůstane Krejčíř v cele pro nejhorší vězně bez šance na propuštění na kauci.
Kriminalista o Krejčířovi: Mafián byla mafiánem zůstal!
Jak je možné, že se muž, který už v Česku proslul jako podvodník a pravděpodobný vrah, »uchytil« i na druhém konci světa? „Krejčíř nikdy svou roli nezměnil a do Jihoafrické republiky jako nula nešel,“ řekl Aha! kriminalista zabývající se organizovaným zločinem.
A vysvětlil, že kamkoliv Krejčíř jde, pronásleduje ho jeho minulost i sklon ke gaunerství. „Mafie je nadnárodní problém a je jedno, ve které zemi je. Hlavní základ jsou peníze a znát jejich toky. Důležité jsou i kontakty. Mafiáni si pak mezi sebou vzájemně doporučují, s kým obchodovat a jaké obchody dělat, ať už legální, či nelegální,“ vysvětlil Aha! důvody Krejčířova »úspěchu«.