EXKLUZIVNÍ FOTO: Razie u Krejčíře! Víme, jak to vypadalo!

Dvakrát unikl zatčení, ale nakonec se v pátek vzdal policii. Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř (42), který je v Česku stíhán za majetkové a násilné trestné činy, byl ve svém exilu v Jihoafrické republice zatčen pro podvod.
Navíc u něj doma policie našla seznam osob, které byly údajně určeny k likvidaci. Snímky z operace policejního komanda Jestřáb zveřejnila policie až po Krejčířově zadržení a my vám je exkluzivně přinášíme.
Krejčíř byl v Jižní Africe hledán pro podezření z podvodu a v souvislosti s pondělní vraždou místního kmotra podsvětí Cyrila Beeka. Policejní operace se naplno rozjela hned v úterý, ale po Krejčířovi se slehla země.
Po zuby ozbrojené policejní komando vpadlo do Krejčířovy vily v Johannesburgu. Jestřábi ale nejprve omylem vnikli do vedlejšího domu a Krejčíř mezitím údajně uprchl. „Spletli si vrata,“ řekl velitel zásahu.
V domě byl zadržen Krejčířův syn Denis (18) a jeden zaměstnanec jeho manželky. Policie v garážích zabavila několik luxusních vozů včetně značek Ferrari, Porsche a Lamborghini.
Ve čtvrtek dostal vyšetřovatel tip, že český zločinec je na klinice v Johannesburgu. Komando ihned vyrazilo, ale Krejčíře opět nenašlo. Ten mezitím přes právníka vyjednal, že se vzdá, což následně v pátek ráno učinil.
Co provedl?
- Vyšetřování má několik rovin. Podezření z podvodu se týká asi 4,5 milionu randů (zhruba 11 milionů korun), o které Krejčíř údajně obral pojišťovny na základě lékařských dokumentů uvádějících, že má rakovinu. Krejčíř ale tvrdí, že skutečně trpí rakovinou močového měchýře.
- Tamní policie po něm podle médií pátrala také v souvislosti se smrtí kontroverzního podnikatele a šéfa podsvětí Cyrila Beeka, který byl v pondělí zastřelen v Kapském Městě.
- Krejčířovo jméno se objevovalo také v souvislosti s loni zavražděným německým podnikatelem a Krejčířovým údajným společníkem Uwem Gemballou. Před johannesburským soudem stojí kvůli jeho smrti tři muži.
Jak šel čas v kauze Krejčíř
18. června 2005: Krejčíř, obviněný z podvodu, zločinného spolčení a z přípravy vraždy, utekl policii při domovní prohlídce v jeho vile v Černošicích u Prahy.
20. června 2005: Vyšlo najevo, že Krejčíř s manželkou Kateřinou a synem odletěli na Seychely, kde si již dříve zařídili státní občanství.
23. června 2005: Soud vydal na Krejčíře mezinárodní zatykač.
10. ledna 2006: České úřady předaly Seychelám žádost o jeho vydání.
7. srpna 2006: Ostravský krajský soud uložil Krejčířovi první pravomocný trest – dvouletou podmínku za celní podvod. V dalších letech byl odsouzen několikrát do vězení.
21. dubna 2007: Krejčíře zatkla jihoafrická policie v Johannesburgu, kam přicestoval pod falešnou identitou.
4. června 2007: Odvolací soud v JAR ho propustil na svobodu.
11. června 2007: ČR předala JAR žádost o vydání.
13. června 2007: Policie v JAR Krejčíře zatkla, soud jej poslal do vazby. Propuštěn byl za tři týdny na kauci ve výši tří milionů korun.
Září 2007: Krejčíř v JAR požádal o politický azyl.
1. února 2008: Soud v Johannesburgu rozhodl, že Krejčíř nebude vydán. České policii se Krejčíř o pár měsíců později vysmál tím, že se nechal nafotit na kalendář pražského prodejce luxusních aut...
3. října 2010: V JAR bylo nalezeno tělo zavražděného německého podnikatele Uweho Gembally, údajného obchodního partnera Krejčíře. Na něj ihned padl stín podezření.
20. března 2011: Krejčíř pro Týden řekl, že má rakovinu močového měchýře.
23. března 2011: Zvláštní jednotka jihoafrické policie podnikla razii v Krejčířově domě v Johannesburgu a našla tam seznam lidí údajně určených k likvidaci.
25. března 2011: Krejčíř se vydal policii.