Prodávají radarovou stanici s bunkrem! Odtud špiclovali Západ
Výjimečný pozemek s úchvatným výhledem. Takto zní inzerát realitní společnosti. K prodeji nabízí radiolokační stanoviště československé armády u Hřebečné v Krušných horách.
Lokalita s bohatou vojenskou minulostí má rozlohu necelých 5 tisíc m² a leží zcela na samotě uprostřed panenské přírody. Na pozemku stojí armádní budova postavená v roce 1965. „Byl odsud výborný výhled, proto zde umístili radiolokátor. Za střechou budovy se nachází podzemní úkryt. Ale celý objekt není využíván už od 90. let a chátrá,“ říká realitní makléř Jaroslav Vašíček.
Podle jeho slov by zde nový majitel mohl mít chalupu s absolutním soukromím. Komerční výstavbu by však pravděpodobně úřady zamítly. Nemovitost nabízí realitní kancelář za asi 4,1 milionu korun.
KOMPLIKACE JMÉNEM CHKO
I když je podle Vašíčka o zveřejněnou nabídku velký zájem, měli by kupci počítat s možnými komplikacemi. Celá lokalita bude totiž spadat do připravované CHKO Krušné hory. „Podstatným faktem je to, že budova je zanesena do katastru nemovitostí. Lze ji tedy minimálně kompletně zrekonstruovat na stávajícím půdorysu. Dle vyjádření statika není třeba demolice,“ vysvětluje makléř.