Šel na procházku a... 10 dnů bojoval o život v divočině! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Šel na procházku a... 10 dnů bojoval o život v divočině!

Šťastné shledání s rodinou.
Šťastné shledání s rodinou. (Foto X.com)

Měla to být několikahodinová vycházka, jenže se poněkud vymkla kontrole... Lukas McClish se ztratil v národním parku a celkem 10 dnů mu šlo o život. Pak se dočkal záchrany...

Zkušený turista Lukas se věnuje terénním úpravám v lesích, jež poničily požáry. Jako už tolikrát se v úterý 11. června vydal na procházku a plánoval, že se vrátí do tří hodin domů. „Odešel jsem v kalhotách, turistických botách a klobouku, vybaven skládacími nůžkami a baterkou,“ popisuje muž, který na sobě neměl ani košili!

Nehledali ho

Jenže výšlap po území státního parku Big Basin Redwoods v Kalifornii se zvrtnul. McClish se ztratil a musel v divočině bojovat o přežití. Pil vodu z potoka, kterou si nabíral botou, jedl lesní plody a spal na provizorním lůžku z listí. „Krize přišla osmý den, kdy už tělo potřebovalo pořádnou výživu, bojovalo s podchlazením a navíc jsem uklouzl a upadl při překonávání skalní stěny,“ popisuje Lukas, který začal křičet o pomoc a zaslechlo jej několik rangerů, kteří jej tou dobou už hledali.

Už se těší na normální stravu.

Pět dnů Lukas nikomu nescházel! Nikomu neřekl, kam jde, ale protože se na pěší túry vydává běžně, nikomu jeho nepřítomnost nepřišla zvláštní. Až 16. června měl přijít na rodinný oběd ke Dni otců, teprve pak rodina nechala vyhlásit pátrání. S nalezením pomohl pátrací pes a dron. Ve čtvrtek 20. června se tak Lukas šťastně setkal s rodinou. Po jednom dni v nemocnici se mohl vrátit domů. „Pěší turistiku do konce roku vynechám,“ slibuje nalezenec.

Ztráta orientace

„Oblast zasáhl v roce 2020 ničivý požár. „Když oheň zdecimuje oblast, promění se v poušť a vy se nedokážete zorientovat,“ vysvětluje McClish, jak se zrovna on, jinak vášnivý turista, dokázal ztratit.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.