Hledá se eurokomisař aneb Tři jména pro vládu: Nerudová, Síkela, nebo Kolaja? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Hledá se eurokomisař aneb Tři jména pro vládu: Nerudová, Síkela, nebo Kolaja?

Síkela, Nerudová nebo Kolaja. Kdo bude eurokomisařem?
Síkela, Nerudová nebo Kolaja. Kdo bude eurokomisařem?  (Blesk)

Očekávalo se, že příští českou eurokomisařkou bude Danuše Nerudová (45, STAN). Po nepřesvědčivém volebním výsledku se však její pozice otřásá. V kuloárech tak zní čím dál častěji jméno ministra průmyslu Jozefa Síkely (56, za STAN). Piráti ale stále živí šance na svého člověka Marcela Kolaju (43, Piráti).

Je možné, že na vládě – ta o novém eurokomisaři rozhodne – se tak sejdou hned tři nominace. Právo na ně má koalice Pirátů a Starostů, ovšem strany se neshodnou mezi sebou, čí zástupce to má být. Navzdory slabému výsledku obou partají se však nezdá, že by koalice Spolu uvažovala o vlastním člověku. „Dohody se musí ctít,“ řekl k tomu Aha! šéf sněmovního klubu lidovců Aleš Dufek (50).

Danuše Nerudová má nadále podporu STAN v nominaci na eurokomisařku,“ řekl Aha! zdroj od Starostů, který si nepřál být jmenován. Jenže podle informací Aha! jednalo v pondělí nejužší vedení hnutí STAN a potvrdilo si, že vyšle kandidáty dva, vedle Nerudové právě i Síkelu. A do toho stále i Piráti počítají s tím, že na vládu pošlou jméno Kolaji. „Potřebujeme někoho, kdo má politickou zkušenost, umí se v evropském prostředí orientovat a má zkušenosti i s oblastmi z ekonomického portfolia, a to je náš nominant Marcel Kolaja,“ řekla Aha! poslankyně Klára Kocmanová (31, Piráti).

Přečtěte si
pravlast
13. 6. 2024 • 14:06

Blbý a blbější je trapnější a už ne nová komedie,Ještě větší blbec než jsme doufali...Panebože za co???

hejhej
12. 6. 2024 • 15:52

Jenom ne tu zubatou Nerudovou, která se odporně cpe všude

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.