Za pokousání dívky zákaz chovu psů | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 14. června 2024

Svátek slaví Roland, zítra Vít

Za pokousání dívky zákaz chovu psů

Neštěstí se stalo loni v květnu v Holýšově na Domažlicku
Neštěstí se stalo loni v květnu v Holýšově na Domažlicku (Profimedia)

Pokuta 90 tisíc a zákaz chovů psů na dobu tří let si od domažlického odnesl Karel Lorenc (54). Jeho dva rotvajleří mu loni utekli a pokousali dívku (10) z Ukrajiny. Soud schválil dohodu o vině a trestu a žádné dokazování se nekonalo.

Neštěstí se stalo loni v květnu v Holýšově na Domažlicku. Lorencovi utekli dva rotvajleří Nano (3) a Zoe (2) z areálu betonárky, kterou střežili. U nedaleké ubytovny ukrajinských uprchlíků si nejprve hráli s dětmi, pak ale napadli dívku Sofii, které do Čech uprchla s maminkou z Charkova. Holčičku zle pokousali, na noze až na kost. Zraněná dívka skončila na JIP v nemocnici v Plzni, kde se podrobila 11 operacím. Na těle má 16 jizev o velikosti dva až 23 cm. „Moc toho lituji, stalo se to,“ řekl Lorenc. Ten dívce zaplatil jako odškodné statisíce korun a všechny léčebné výlohy zdravotní pojišťovně. „Kdokoliv z nás může způsobit nedbalostní nehodu. Pak záleží, jak se k tomu dotyčný postaví. Obžalovaný se k tomu postavil čelem,“ řekl soudce Jan Švígler, který dohodu schválil.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.