Hrdina (69) z Českolipska... Zachránil promrzlého školáka | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Hrdina (69) z Českolipska... Zachránil promrzlého školáka

Miroslava Syneka (uprostřed) za záchranu ocenili zástupci policie a pojišťovny.
Miroslava Syneka (uprostřed) za záchranu ocenili zástupci policie a pojišťovny.  (Foto PČR)

Jako by Miroslava Synka (69) ze Cvikova osvítil Duch svatý. Na každodenní vycházku se vydal po jiné trase, na které našel ztraceného klučinu (13). Zachránil mu život.

Školák se ztratil už 11. ledna. „Rozběhla se masivní pátrací akce po celém Libereckém kraji,“ připomněl policejní mluvčí Vojtěch Robovský, první den ale chlapce nenašli. Strávil noc v mrazu v lesích u Cvikova. Až po 18 hodinách ho šťastnou náhodou našel aktivní důchodce. „Zvolil jsem jinou trasu než obvykle. Mrzlo a polní stezka ve mě vyvolávala pochyby, ale udělal jsem dobře,“ vzpomíná. Blízko skalní vyhlídky si všiml na zemi většího »batohu«. „Když jsem šel blíž, zjistil jsem, že se hýbe. Bylo mi jasné, že je to člověk,“ dodal Synek. Zavolal záchranku a promrzlého chlapce k sanitce odnesl.

Významný čin

Za záchranu a obětavost dostal muž ocenění Ztracená pomněnka. „Jako první v Libereckém kraji,“ doplnil Václav Bálek, zástupce pojišťovny Slavia, která ho s policií uděluje. Senior si kromě certifikátu odnesl i značkové hodinky.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.