Americká studentka (27) musela na odvykačku: Závislá na sýru! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 14. června 2024

Svátek slaví Roland, zítra Vít

Americká studentka (27) musela na odvykačku: Závislá na sýru!

Studentka byla závislá na sýru
Studentka byla závislá na sýru (Foto X.com)

Zdraví, sílu najdeš v sýru! Tímhle známým úslovím se měla řídit americká studentka práv Adela Cojabová (27). Jenže si vybudovala tak silnou závislost, že musela podstoupit odvykací kúru!

Neukojitelná touha po sýrech u Adely propukla v roce 2018, když začala v New Yorku studovat práva. Byla ve stresu z náročného studia a v pojídání sýra našla útěchu. Skoro každý den se cpala tím nejlevnějším čedarem či parmazánem, který našla. „Prostě jsem šla do nejbližšího obchodu, koupila cihlu sýra a na posezení ho všechen snědla,“ přiznala se Cojabová v listu New York Post. Často prý sama seděla na podlaze uprostřed bytu a ládovala se plísňovým camembertem. „Byla to jediná věc, díky které jsem se cítila aspoň trochu lépe,“ dodala. Touha po vůni zralé pochoutky ji zcela pohltila. Týdně spořádala kolem pěti cihel a v mezičase »ďobala« parmazánové chipsy, které měla vždycky po ruce...

Obludně nabrala

Sýrová dieta si ovšem vybrala svou krutou daň. Adela obludně přibrala, kvůli nadváze jí hrozila cukrovka a zastavil se jí menzes. Nakonec však zasáhla její máma a mladou studentku poslala na dvoutýdenní odvykačku. Od té doby se jí podařilo nadbytečná kila shodit a naučila se vařit zdravá jídla. Lásky k sýru se však úplně nevzdala. „Občas si zobnu, ale už ne tolik jako dřív,“ uzavřela.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.