Zavraždil otce, pobodal matku, ale vyfasoval: Osm let za opilství | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Zavraždil otce, pobodal matku, ale vyfasoval: Osm let za opilství

Ukrajinec Mykhailo Marina ubodal loni v Tovačově vlastního otce. Podle pojetí trestního práva v Česku však není otcovrah, ale pouze opilec...
Ukrajinec Mykhailo Marina ubodal loni v Tovačově vlastního otce. Podle pojetí trestního práva v Česku však není otcovrah, ale pouze opilec... (Foto Aha! – Pavel Ryšlink)

Zavraždil otce a pobodal matku. Obviněn byl z vraždy a pokusu o vraždu. Před soudem ovšem Ukrajinec Mykhailo Marina (31) stanul obžalován za pouhé opilství. Zde za skutek, který nejde odčinit, vyvázl s osmiletým trestem.

Opilý a zfetovaný se loni v březnu v malém bytě v centru Tovačova pohádal s tátou. V závěru hádky sáhl po kuchyňském noži a třemi ranami do hrudníku poslal otce na onen svět. Potom nůž vrazil i do prsou matky. Ta naštěstí útok přežila, a dokonce se zranění pokoušela před kriminalisty skrýt. Ti si prosakující krve na prsou ženy všimli až při výslechu.

Potrestejte mě

V průběhu vyšetřování seznaly orgány činné v trestním řízení, že muž byl v době činu natolik opilý a zfetovaný, že nevěděl, co dělá. Byť se do tohoto stavu uvedl sám, bylo obvinění z vraždy překvalifikováno na opilství. „Jsem vinen, ale neuvědomoval jsem si, co dělám. Ano, jsem vinen, budu s tím muset žít. Potrestejte mě, jak uznáte za vhodné,“ kál se včera Marina před olomouckým krajským soudem. Po vynesení rozsudku se vzdal práva na odvolání, což následně učinila i státní zástupkyně. Rozsudek je tak pravomocný.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.