Legendární DUPLEX se zařadil mezi nejlepší hudební kluby světa | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 18. července 2024

Svátek slaví Drahomíra, zítra Čeněk

Legendární DUPLEX se zařadil mezi nejlepší hudební kluby světa

Klub se může pochlubit unikátní terasou přímo v centru metropole
Klub se může pochlubit unikátní terasou přímo v centru metropole (Duplex)

Legendární pražský hudební klub Duplex se dostává mezi světovou klubovou špičku v žebříčku DJ Mag Top 100 Clubs. Jedná se o nejprestižnější světovou anketu, která hodnotí hudební kluby na celém světě.

Duplex, nejnavštěvovanější klub ve střední Evropě a průkopník pražské hudební scény, slaví další úspěšný rok. Umístil se na 39. místě v prestižním žebříčku DJ Mag Top 100 Clubs. DJ Mag Top 100 Clubs je žebříček nejlepších hudebních klubů po celém světě. Tyto kluby jsou voleny veřejností na základě kritérií jako je hudební program, design místa, a celkový dopad v rámci globální klubové komunity. Každoročně se po celém světě snaží do žebříčku dostat tisíce hudebních klubů. Zařazení na tento prestižní seznam je pro klub pocta, ale také závazek ke zvyšování jedinečnosti a kvality, jeho inovacím a posouvání hranic toho, co hudební klub může představovat.

Letošní žebříček DJ Mag Top 100 Clubs zaznamenal rekordní počet 229 oblastí, ze kterých veřejnost hlasovala. Žebříček zahrnuje kluby v téměř 40 zemích, což z něj dělá nejvíce mezinárodní seznam v hudebním odvětví. Prvních pět zemí - USA, Španělsko, Velká Británie, Brazílie a Chorvatsko - si drží své pozice s největším počtem umístěných klubů v žebříčku, přestože Španělsko o některé pozice přišlo. Duplex se v žebříčku umístil již potřetí jako jediný český klub, a to na 39. místě, čímž zaznamenal posun o 14 míst oproti minulému roku a zároveň jako jeden ze 3 klubů střední a východní Evropy (mimo Kolín nad Rýnem, Berlín).

Dostává se tak mezi Top 40 nejlepších hudebních klubů světa. Umístění pražského klubu v žebříčku mezi kluby z destinací jako jsou Londýn, New York, Miami, Los Angeles, Las Vegas, Berlín a dalších, posouvá vnímání klubu na ještě vyšší světovou úroveň, a to nejen mezi domácí českou hudební scénou, ale i tou zahraniční. Rovněž tak přispívá k pozvednutí povědomí o Praze jako významné turistické metropoli, pravidelně se umisťující v prestižních mezinárodních žebříčcích v různých oblastech. Nyní se řadí i mezi světovou špičku a elitu i v oblasti hudební klubové scény jako kulturního fenoménu.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.