Ze Zoo Chleby odjíždí medvědice Míša: Cesta za Franzem bude sladká | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 22. května 2024

Svátek slaví Emil, zítra Vladimír

Ze Zoo Chleby odjíždí medvědice Míša: Cesta za Franzem bude sladká

Míšiny poslední chvíle s mámou v Zoo Chleby.
Míšiny poslední chvíle s mámou v Zoo Chleby. (Míša jako batole v dubnu 2022.)

Správné chování mladé huňaté dámy už zvládla Míša, dvouletá samička medvěda ušatého v Zoo Chleby na Nymbursku, na jedničku. A tak může do světa. Za budoucím partnerem Franzem ze Zoo Dessau odjíždí už dnes.

Na transport Míšu chovatelé už nějaký čas připravovali. Trénink nastupování do přepravní bedny si prý vyloženě užívala. Vždy v ní našla něco dobrého na mlsný zoubek. Sladká svačinka ji čeká i dnes. „Na cestu dostane její oblíbené banány, hroznové víno a další ovoce,“ prozradil lektor ze Zoo Chleby Jaroslav Dufek. Domovem mladého medvědího páru bude německá Zoo Görlitz, kde pro ně staví nový pavilon. „Než ho dokončí, stráví Míša už s Franzem rok v bavorské Zoo Augsburg,“ upřesnil Dufek.

Nejede daleko

Rodiče Míši do Zoo Chleby přiletěli v březnu 2018 z ruské Zoo Chita. Zatímco oni absolvovali cestu dlouhou 6000 km, až se Míša zabydlí v Zoo Görlitz, bude to mít od rodných Chleb jen hodinu a půl cesty, a tak to fanoušci nebudou mít za ní daleko.

Od zítřka spolu

Při plnění mateřských povinností byla Angara na Balua nevrlá, a tak samce chovatelé oddělili. Zítra se je ale opět pokusí spojit. Věří, že to mezi Míšinými rodiči zase zajiskří a dočkají se nového medvíděte.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.