Boj proti zdražování potravin: Porušují prodejci zákon? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 27. února 2024

Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír

Boj proti zdražování potravin: Porušují prodejci zákon?

Kdo určuje ceny?
Kdo určuje ceny? (profimedia)

Do dalšího kola boje proti drahým potravinám se pouští ministr zemědělství Marek Výborný (47, KDU-ČSL). Ten se kvůli ohlášenému zdražování hodlá sejít se šéfem antimonopolního úřadu Petrem Mlsnou.

Podle Výborného o schůz ku požádal sám Mlsna. Dojít by k ní mělo už zítra. Její konání pak propálil jiný člen vlády, a to ministr dopravy Martin Kupka (47, ODS), v pořadu CNN Prima News. Ten také mluvil o možném porušování zákonů.

„Osm řetězců v oblasti zásobování potravinami zaujímá 90 procent trhu. A pokud by tam existovala nějaká dohoda, že přestože k tomu nejsou důvody, tak oznámí zdražení, může to znamenat porušení zákonů,“ řekl Kupka.

Zástupci obchodníků očekávají zdražování od ledna. A to i přes to, že se má snížit sazba daně z přidané hodnoty na potraviny. Obchodníci ale tvrdí, že zvyšovat ceny budou kvůli drahým energiím i dopravě jejich dodavatelé.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.