Hajný ztratil hned po svatbě snubák: Nalezen po 23 letech! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 25. září 2023

Svátek slaví Zlata, zítra Andrea

Hajný ztratil hned po svatbě snubák: Nalezen po 23 letech!

Šťastný lesník Kata s lovcem pokladů.
Šťastný lesník Kata s lovcem pokladů. (Foto Facebook)

Polský lesník Adam Kata měl neuvěřitelné štěstí. Když před 23 lety ztratil při práci v lese snubní prsten, už ani nedoufal, že ho zase někdy najde. Shodou náhod se k němu zase vrátil, to když na brigádu do lesa přizval i hledače pokladů!

Členové archeologického a historického klubu z Bydhošti nyní přislíbili lesníkovi svou pomoc s čištěním lesních cest od hřebíků, které tam neznámý »dobrodinec« rozházel jako pasti na zákazníky prostitutek, kteří si berou lehké děvy do lesa místo do hotelů. Dokonce si dal tu práci a navařoval hřebíkům velké hlavičky, aby připomínaly obří připínáčky a mířily vždy špičkou nahoru! Jenže za oběť jeho nástrahám padli nejen »souložníci«, ale i duše kol cyklistů a i sám Kata. Proto zorganizoval úklid lesních cest. „Možná najdeme i tvůj prstýnek,“ vtipkovali hledači pokladů, ale nikdo to nebral vážně. Nacházeli hřebíky, spousty kovového šrotu ale i německé mince z dob druhé světové války, ale prsten nikde...

„Dřív jsme nějaké prstýnky už hledali, ale obvykle to bylo na něčí zahrádce. Sotva lze najít prsten na 1800 hektarech! Ale když jsme už odcházeli, kolega Marek mávl hledačkou metr od cesty a... Měl ho!“ vylíčil Piotr Glimasiński. „Adam Kata a Marek Strzyzewski – ode dneška bratři!“ hlásili radostně na facebooku. Mělo to však malý háček. „Prsten už si ale nenasadím, prsty mi prací zesílely...“ říká Kata s douškou, že na těle přitom nepřibral nic.

Ztratil ho s kily...

Jak že vlastně Kata o svůj zlatý kroužek od manželky v roce 2000 přišel? „Po svatbě jsem jel sklízet chřest na brigádu do Německa a strašně jsem zhubl. Snubák mi klouzal na prstu,“ vzpomenul Kata.  Když se pak vrátil k práci v lesích, jednou si stáhl rukavici i s prstenem a už jej nikdy nenašel!Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.