Zápas roku je tu, Sparta a Slavia si to rozdají o titul! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 1. prosince 2023

Svátek slaví Iva, zítra Blanka

Zápas roku je tu, Sparta a Slavia si to rozdají o titul!

Kdo udrží nervy na uzdě, bude mít v derby obrovskou výhodu.
Kdo udrží nervy na uzdě, bude mít v derby obrovskou výhodu. (Foto Sport – P. Mazáč, Twitter)

Na rozdíl od přešlapů slavného filmového cvokaře se tohle jednou za deset let nestává. Sparta a Slavia si to zítra ve výjimečném zápase rozdají o titul (od 18:00h na O2TV) a rozhodovat bude hlavně hlava.

Když si to obě »S« v přímém duelu o titul rozdala naposledy, psal se rok 2000. Sparta tehdy Slavii zničila 5:1 a mohla slavit. Letenští jsou v lepší pozici i nyní: na nesmiřitelného rivala mají náskok dvou bodů, 307. derby odehrají doma a i remíza může stačit. „Všichni víme, jaká je situace a o co hrajeme, naším cílem bude zápas prostě vyhrát. Ale i po derby se bude hrát ještě o devět bodů,“ říká domácí kouč Priske.

Do hlavy by rudým mohlo vstoupit nepovedené finále poháru (Slavia na Letné vyhrála 2:0). „Bylo to hodně bolestivé. Ale poučili jsme se, soupeř by nás teď už neměl ničím překvapit,“ doufá asistent Loučka. To v Edenu věří, že Chochoulouška potřebovat nebudou, psychologická výhoda i forma by totiž měla být na jejich straně. V zápase, který slávisti nutně potřebují vyhrát, budou chtít navázat právě na finále poháru. „Měli jsme výborné mentální nastavení. Šli jsme do zápasu s tím, že ho zvládneme, a vůbec jsme nepochybovali, že by se nám to nepovedlo,“ řekl pro Gól.cz kapitán Holeš. „Ale bude to jiný příběh. Není nic staršího než včerejší výhra,“ tuší trenér Trpišovský.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.