Pavla čeká malování a pak stěhování | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 5. června 2023

Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert

Pavla čeká malování a pak stěhování

Petr Pavel chce během prvních sto dnů navštívit všechny sousední země.
Petr Pavel chce během prvních sto dnů navštívit všechny sousední země. (Foto Aha! – M. Protivanský, J. Poláček, J. Koťátko, ČTK/R. Vondrouš, Profimedia.cz)

Prezident Petr Pavel (61) se s manželkou Evou (58) nastěhují do Lumbeho vily. Včera to potvrdil a řekl také, kdy začne vládnout na Hradě.

Druhým domovem Pavlových, po domku v Černoučku, bude Lumbeho vila v Praze. „Je potřeba tam aspoň vymalovat a trošku změnit nábytek a to je otázka několika týdnů,“ odpověděl Aha! prezident na dotaz, kdy se nastěhuje. Hlava státu už také ví, že brzy opustí dočasnou kancelář v Hrzánském paláci. „Do konce března už bude celý prezidentský tým fungovat na Hradě,“ řekl Pavel.

Pavel v Polsku: Navštívil centrum, ze kterého Západ podporuje Ukrajinu

Video se připravuje ...

Potvrdil také, že nyní je prováděna avizovaná bezpečnostní policejní kontrola proti odposlechům. Ta má být hotová do konce března. Hlava státu už také začíná s výběrem nových ústavních soudců. Letos končí mandát 7 z 15 členů brněnské instituce. Pomoci Pavlovi s výběrem má sedmičlenný tým a prezident také hodlá obeslat 23 institucí, které mu mají předložit své kandidáty.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.