Rodinná tragédie ve Valašském Meziříčí: Tři mrtví v paneláku! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 21. června 2024

Svátek slaví Alois, zítra Pavla

Rodinná tragédie ve Valašském Meziříčí: Tři mrtví v paneláku!

U domu stály celé dopoledne dvě policejní auta.
U domu stály celé dopoledne dvě policejní auta.  (Foto Policie ČR)

Rodinná tragédie otřásla obyvateli sídliště Podlesí ve Valašském Meziříčí. V panelákovém bytě tady policisté našli v úterý tři mrtvá těla. Muže (†60), jeho manželku (†57) a dceru (†25).

Muž, který léta pracoval v místních balírnách nepřišel do práce a nebral mobil. Kolegové se báli, zda se mu něco nepřihodilo a zavolali policii. „Byt byl otevřen okolo 17. hodiny. Kriminalisté tam pracovali až do brzkých ranních hodin. Případ vyšetřujeme jako vícenásobnou vraždu a sebevraždu. Jakým způsobem se stala, nelze zatím sdělit. Na místě byl soudní lékař, musíme nyní počkat na výsledky soudní pitvy,“ uvedla mluvčí policie Simona Kyšnerová s tím, že vyloučili použití střelné zbraně.

Sami pro sebe

Obyvatelé domu byli v šoku. Muže většina od vidění znala, paní ale ne. „Bydleli tu léta. Měli syna a dceru. Žili tu ale sami. Byl jsem překvapený, že tam dcera byla. Že by přišla na návštěvu? Nevím. Byli takoví sami pro sebe. Jeho jsem potkávala, pozdravili jsme se. Chodil do práce. O paní nevím nic a ani jsem ji dlouho neviděl,“ konstatoval soused z patra. „Já je vůbec neznám. Ale ten den okolo poledne jsem ho slyšela kašlat. Myslela jsem, že je nemocný. Pak jsem odešla, vrátila jsem se až večer a to tu byla policie,“ pověděla žena středního věku. „Jeho jsem občas potkala. Ostatní neznám. Běhá mi z toho mráz po zádech. Je to strašná doba, když se stane něco takového,“ povzdechla si další z obyvatelek domu. „Nezlobte se, ale je to tak choulostivá a tragická událost, že se k ní nebudeme vyjadřovat,“ řekl Karel Škvain, ředitel balíren, kde nebožtík léta pracoval.

Třetí vícenásobná vražda

Na Vsetínsku je to již třetí podobný mord za necelený rok. Loni v dubnu hlava rodiny zavraždila v Loučce nožem ženu a tři děti. Následnou sebevraždu vrah (31) přežil. V srpnu zastřelil v Rožnově pod Radhoštěm manželku a dvě malé dcery zástupce ředitele městské policie ve Valašském Meziříčí a poté obrátil zbraň proti sobě.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.