Ozdobte svůj domov vánočními světýlky | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 1. prosince 2023

Svátek slaví Iva, zítra Blanka

Ozdobte svůj domov vánočními světýlky

 (Depositphotos.com)

Vánoce se nezadržitelně blíží, i když se nám to možná nezdá, už tu máme advent. Každou neděli rozsvěcíme na svícnu jednu svíčku, děti odpočítávají dny do Štědrého dne a každý den otevírají jedno políčko v adventním kalendáři. Kdo tak ještě neučinil, ten má nejvyšší čas vyzdobit svůj domov. Co takhle vsadit na vánoční světýlka?

Vánoce si máme užít

Mnozí z nás se každý rok doslova děsí okamžiku, kdy se obchody zaplní vánočním zbožím a z televize, rádia a dalších médií na nás budou útočit informace o tom, kolik dní zbývá do Vánoc a co vše bychom měli dělat. Vánoce ale nejsou o tom, abychom se strhli dřív, než dojde na Štědrý den, jsou o setkávání s nejbližšími.

K Vánocům patří i výzdoba

Co by to bylo za advent, kdybychom doma neměli adventní svícen, na dveřích nevisel vánoční věnec, v místnosti jmelí a okna nezdobila výzdoba v podobě sobů, stromečků, vloček, Santa Clausů a dalších symbolů Vánoc. Ty se mohou nacházet i na závěsech, prostírání nebo třeba ložním povlečení.

Někteří jdou ještě dál a celý dům i zahradu ozdobí stovkami pestrobarevných světýlek, která svítí každý večer a jsou vidět široko daleko. Že to nechcete přehánět? Světlenými řetězy můžete ozdobit třeba jenom jedno okno.

Jaké vánoční osvětlení si můžete pořídit?

Nabídka vánočních světýlek je široká, a to co do barev, tvarů, velikostí i provedení. Co všechno si můžete domů pořídit a použít k vánoční výzdobě?

  • Barevné vánoční hvězdy, které rozzáří každé okno.
  • Světelný řetěz, který můžete pověsit do okna i na stromeček.
  • Vánoční světelné závěsy jako netradiční ozdoba stěny i okna.
  • Vánoční osvětlení do oken v podobě nejrůznějších figurek a tvarů
  • Vánoční svícny a světelné oblouky
  • Vánoční osvětlení do exteriéru – na zahradu, terasu i balkon.

Na čem záleží, když vybíráte vánoční osvětlení?

Vánoční dekorace mohou mít mnoho podob, stejně tak mohou disponovat i dalšími funkcemi, které vás potěší. Některé světlené řetězy je třeba zapojovat do zásuvky, jiné mají baterie, takže se vyvarujete toho, že vám všude po bytě povedou kabely. Na co se ještě zaměřit?

Určitě se pohlídejte velikost dekorace nebo délku světleného řetězu. Obojí se odvíjí od prostoru, kam dekoraci umístíte. Bylo by k vzteku zjistit, že figurka vlastně není na okně skoro vidět a řetěz tam nedáte, protože je příliš krátký.

K zahození není ani časovač, díky kterému nebudete muset světýlka jedno po druhém ručně zhasínat. Jednoduše si nastavíte, kdy a jak dlouho budou svítit, světýlka se pak sama zhasnou.

Už při koupi se zajímejte o typ použitých žárovek, ideálně si rovnou kupte nějakou náhradní. Ve srovnání s klasickými žárovkami, ty vánoční nekoupíte všude, ale jen ve specializovaných obchodech.

Náš tip na závěr: Máte doma starší vánoční řetěz nebo jinou dekoraci a klasické žárovky chcete vyměnit za úspornější LED žárovičky? Vyměňte je všechny najednou, i když některá ještě svítí. Jinak nemusí správně fungovat.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.