Amatérská fotografka vzlétla dronem nad hory: Podzim z ptačí perspektivy | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 22. července 2025

Svátek slaví Magdaléna, zítra Libor

Amatérská fotografka vzlétla dronem nad hory: Podzim z ptačí perspektivy

Nad mraky zahalujícími údolí září barvy podzimu.
Nad mraky zahalujícími údolí září barvy podzimu. (Foto pro Aha! – Iveta Sahulová Bishai)

Mít křídla jako pták a vidět podzimní krajinu z výšky. Přesně takové záběry toužila pořídit Iveta Sahulová Bishai (44) z Chomutovska. Pořídila si dron a vzlétla nad Krušné hory.

Paní Iveta začala s focením v roce 2019. První snímky krajiny zveřejňovala na sociálních sítích, kde sbíraly pozitivní ohlasy. „Pořídila jsem si dron a začala fotit přírodu z výšky. Miluju Krušné hory. Trávím v nich většinu volného času. Teď na podzim dokáže příroda vykouzlit tak nádhernou podívanou, že jsem neodolala a vše zvěčnila,“ popisuje amatérská fotografka.

V životě dokáže jít za svým snem a je velmi podnikavá. Vede vlastní úklidovou firmu a má nespočet koníčků. „Focení mi velmi pomohlo i v osobním životě. Začala jsem na sobě makat po fyzické i psychické stránce. Vždy, když se mi nějaký snímek povedl a měl velké ohlasy, nakoplo mě to a hrozně potěšilo,“ vypráví, jak sbírání zkušeností a činorodost dokážou udělat život zajímavějším, pestřejším, šťastnějším. Nyní má další plán: „Chtěla bych se ve focení více zdokonalovat a začít to dělat na profesionální úrovni.“

Iveta si vybrala správnou cestu

„Obecně platí, že když budeme dělat něco, co nám bude přinášet radost, stane se to naší celoživotní výzvou a principem. Tvoření, a to jakékoliv, je naším odrazem, v něm se seberealizujeme a nejde o tvoření jen umělecké. Někomu dělá radost pečovat o přírodu, chodit pomáhat do psího útulku nebo poznávat své okolí a cestovat. To vše je pro život lepší než nedělat nic,“ říká psycholožka Radana Rovena Štěpánková. 



Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry