Kniha pasovaná na rytíře | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 4. března 2024

Svátek slaví Stela, zítra Kazimír

Kniha pasovaná na rytíře

Nové dílko o víně bylo pasováno rytířským mečem.
Nové dílko o víně bylo pasováno rytířským mečem. (Dušan Dostál, Karel Kopáč)

Knihu Rozpravy o víně autora Zdeňka Červenky pasoval osobním rytířským mečem, při jejím křtu v pražské kavárně Duše v peří, spisovatel, básník a nakladatel Dr. Luboš Y. Koláček, rytířský rada Evropského řádu rytířů vína, a to na bestseller mezi knihami. Kmotry rytířského bestselleru byli zpěvák a skladatel Zdeněk Merta, zpěvačka Bára Vaculíková (dcera Petry Černocké) a písničkář Jakub Noha.

Na to dostat se mezi nejlépe prodávané knihy, povrzené už třemi týdny na pultech předních českých knihkupectví, mají Rozpravy o víně šanci i díky svému obsahu. Jde totiž o publikaci nejen plnou zajímavostí, příběhů a osobních zážitků 92-letého autora, který byl třeba i poradcem afrického krále či profesorem na předních světových univerzitách; je také o tom, jak se dobré víno dělá, kde se ve světě pěstuje, ale i jak se správně pije. A navíc je velice čtivá, doplněná ilustracemi výtvarnice Martiny Bártové. Na křtu nechyběl ani básník a nakladatel Dušan Spáčil.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.