Žďár nabízí pozemky za hubičku: Zájemci kempují před radnicí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. května 2024

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Žďár nabízí pozemky za hubičku: Zájemci kempují před radnicí!

Někteří si dávají šlofíka...
Někteří si dávají šlofíka... (Foto ČTK/Luboš Pavlíček)

Kdo dřív přijde, ten dřív mele! Žďár nad Sázavou nabízí lidem 27 pozemků ve Vápenické ulici, metr čtvereční stojí 2357 korun. O rezervaci rozhodne pořadí třicítky zájemců. A tak se před radnicí utvořila s týdenním předstihem fronta.

Pohled před žďárskou radnici pamětníkům připomene, jak se za socialismu kempovalo ve frontách na téměř cokoliv. Stejným lákadlem, jako byly dříve třeba televize, jsou nyní pozemky ve Vápenické ulici. Město je nabízí za pevně danou cenu 2357 Kč bez daně. Netrvalo dlouho a zájemci si přišli držet místo před úřad. Ačkoliv rezervace parcel začne až příští týden v pondělí, lidé se do řady u úřadu v Žižkově ulici postavili už v neděli večer, tedy o týden dříve. Jako úplně první se dostavil Jiří Sláma. Usedl do rybářské židle a čekání si hodlá krátit prací. Někteří se střídají, někteří si dokonce vzali dovolenou.

Před radnicí panuje dobrá nálada. Na pořadí uchazeči sami dohlížejí. Nemusí stát po celou dobu v řadě, mohou se pohybovat nejvýše v okruhu 100 metrů. „Kontrolujeme se dvakrát třikrát za den, kdyby někdo přišel v noci, zavoláme si,“ řekla Sylvie Růžičková. Když musí do práce, vystřídá ji přítel. Ztraceného týdne nelituje, vysněné bydlení za to prý stojí.

Víte, že...

...pro prodej parcel s rozlohou okolo 400 m² město nezvolilo cestu aukce ani dražby, při nichž by cena mohla stoupnout? Chce dát šanci většímu počtu lidí.

Altán i toalety

Radnice zajistila chemickou toaletu, přívod elektřiny i altán, v němž se mohou schovat. „Jsme velmi rádi, že ti lidé o pozemky zájem mají. Snažili jsme se jim tam zabezpečit v rámci možností nějaké zázemí,“ uvedla mluvčí města Blanka Sobolová.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.