Prohlídka opuštěné rezidence mafiána Johna Gottiho: Našli tajnou místnost! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. července 2024

Svátek slaví Jakub, zítra Anna

Prohlídka opuštěné rezidence mafiána Johna Gottiho: Našli tajnou místnost!

John Gotti (†61)
John Gotti (†61) (Reprofoto Youtube, Getty Images)

John Gotti (†61) patřil mezi nejobávanější mafiány ve Spojených státech amerických na přelomu 80. a 90. let. Jak si žil v soukromí? Odpověď na otázku nabízí youtuber Kyle McGran, který se vypravil do gangsterova opuštěného sídla.

To se nachází v newyorském Old Westbury a je od roku 2016, kdy jej vyklidili federální agenti, neobývané. I přesto se uvnitř a v okolí rezidence našlo několik zajímavých artefaktů a vzpomínek na život kápa z klanu Gambinů.

Luxusní vila s neudržovaným trávníkem a přerostlým živým plotem je v dezolátním stavu. Chátrají i tenisové hřiště, bazén, garáž, dům pro hosty i dětské hřiště. Před hlavním sídlem je dokonce několik zrezivělých vozů. Uvnitř zůstal nábytek včetně knihoven plných knih, v kuchyni jsou dokonce neumyté hrníčky, ze kterých gangsteři pili poslední kávu...

Otevřel tajné dveře a přes tři schůdky vstoupil!

Největším objevem je ale tajná místnost v Gottiho pracovně! Jsou v ní ukryté hromady oblečení a fotografie včetně pohlednice od Gottiho dcery Victorie (59). „Nemůžu ani popsat, jak skvělé to tady bylo. Gottiho tajný pokoj, který možná používal jako šatnu, byl schovaný za knihovnou,“ popisuje youtuber Kyle McGran.

Víte, že...

...v roce 2018 v životopisném snímku Gotti ztvárnil mafiána John Travolta (68)?

John Gotti: Teflonový švihák

✔ Šlo o hlavu obávané mafiánské rodiny Gambinů, do jejíhož čela se dostal poté, co dal v roce 1985 sám zavraždit tehdejšího šéfa klanu.

✔ V nejlepších dobách vydělával až půl miliardy ročně, většinu peněz investoval zpět do obchodu s drogami.

✔ Gotti byl znám pro okázalé vystupování, díky čemuž se mu přezdívalo »švihácký don«. Poté, co byl třikrát zproštěn viny v ostře sledovaných soudních procesech (které podplatil), se přezdívka změnila na »teflonový don«.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.