V Českém Švýcarsku hoří 15 dní... Nepomáhá ani déšť | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 3. října 2022

Svátek slaví Bohumil, zítra František

V Českém Švýcarsku hoří 15 dní... Nepomáhá ani déšť

Požár v Českém Švýcarsku.
Požár v Českém Švýcarsku. (Michal Protivanský - Blesk)

Namísto pomoci počasí spíš uškodilo! Na hořící České Švýcarsko zapršelo, ale jen slabě a vítr provázející bouři rozdmýchal stará ohniska. Hasiči oznámili, že v pátek předají první uhašené části vedení parku.

Zásah během páteční noci komplikovaly silné poryvy větru, které hasiče donutily k opuštění pozic, protože hrozilo zřícení stromů. Znovu se také rozhořela ohniska v okolí kopce Větrovec a u Oltářního kamene, které se však povedlo již během včerejška znovu dostat pod kontrolu.

Podle hasičů by mělo již v pátek dojít k ukončení zásahu alespoň mezi Janovem a Kamenickou strání, kde již pouze hlídají uhašené požářiště. „My bychom byli rádi, kdyby příští pátek již mohlo dojít k ukončení zásahu na těch jižních sektorech, a tam už bychom to území mohli předávat národnímu parku,“ řekl mluvčí hasičů Martin Kavka. Většina z jeho kolegů a kolegyň nyní pracuje v okolí Pravčické brány v severní části Českého Švýcarska. Kdy se povede uhasit celý les, však zatím není jasné.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.