Britské srnky poslušně zapózovaly: Zastavit, stát, raz dva! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 4. října 2022

Svátek slaví František, zítra Eliška

Britské srnky poslušně zapózovaly: Zastavit, stát, raz dva!

Postupně se přidávaly další.
Postupně se přidávaly další. (Foto Profimedia.cz)

Sherwoodský les v britském hrabství Nottinghamshire není jen domovem obávaného zbojníka Robina Hooda. Najde se v něm spousta života. Tamní obyvatel Vijay Patel (59) měl pořádnou kliku, když se vyrazil courat mezi stromy. Na své pravidelné procházky si zasloužilý penzista zvykl brát s sebou fotoaparát. Kdyby ho něco cestou trklo. 

A teď se mu to konečně vyplatilo! „Vždycky jsem chtěl vyfotit srnku, ale až nedávno jsem měl štěstí,“ vykládá. A to štěstí měl hned šestinásobné, podařilo se mu totiž cvaknout hned sextet srn, navíc vyrovnaných poslušně v řadě!

„Nejdřív byla jediná. Pak se postupně přidaly další a začaly pózovat. Stály tam asi půl minuty. Byl jsem z toho ohromený,“ chválí zvěř Vijay. Však vysoká stála jako vojáci na buzerplace, nebo školáci na tělocviku při pořadovém cvičení. Prostě zastavit stát, raz dva. Vlevo, hleď!

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.