Fiala promluvil v europarlamentu a... Vyzval i k podpoře jádra! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 2. října 2022

Svátek slaví Olívie, zítra Bohumil

Fiala promluvil v europarlamentu a... Vyzval i k podpoře jádra!

Premiér Petr Fiala při projevu v Evropském parlamentu. (6.7.2022)
Premiér Petr Fiala při projevu v Evropském parlamentu. (6.7.2022) (ČTK / AP / Jean-Francois Badias)

Nejdřív vzpomínal premiér Petr Fiala (57, ODS) na zesnulého Václava Havla (†75), poté už apeloval na europoslance, ať podpoří financování jádra a plynu ve snaze snižovat emise. Před desítkami europoslanců včera Fiala přednesl projev, který tradičně náleží lídrům nově předsedající země.

„Hodnoty, za které dnes Ukrajina umírá, jsou ty, které hájil jeden ze zakladatelů moderního českého státu, náš první prezident Václav Havel,“ sdělil Fiala hned na úvod za potlesku sálu. U toho rovnou obvinil Rusko z vyvolávání uprchlické vlny či potravinové krize. Poté už ale stočil řeč k energetické budoucnosti.

Plyn z bezpečných zemí

Poslanci totiž včera hlasovali o taxonomii, tedy seznamu technologií, do kterých se vyplatí investovat ve snaze snížit emise v EU. Ačkoliv opatření schválené Evropskou komisí uvádí mezi přechodné technologie i jadernou energii a pálení zemního plynu, europoslanci k nim měli námitky. A Fiala se je tak snažil přesvědčit. „Jaderná energie a plyn jako dočasný zdroj z bezpečných zemí jsou pro mnohé členské státy jediným nástrojem, jak v následujících letech dosáhnout našich společných klimatických cílů,“ apeloval Fiala, kterého europoslanci nakonec vyslyšeli. Například ale čeští Piráti hlasovali proti.

Přečtěte si
ivanak
7. 7. 2022 • 08:09

Myslím, že s ním pokoj nedají bohužel...že to je to nejhorší, co nás mohlo potkat, je bez pochyby. Už když vyhráli podvodem volby jsem nepochybovala, že to bude hrůza, ale netušila jsem,že to bude taková katastrofa.No tak hlavně, že se zbavíme toho ruského plynu...a ty národe pochcipej...

Uživatel_5543343
7. 7. 2022 • 06:25

Dejte už s tím Fialou pokoj, je to nejhorší premiér od roku 1989!!!! Co dělá? Akorát stále někde jezdí a žvaní a žvaní a žvaní. Všechno svádí na minulou vládu, chudáček. Kdyby se nedal do koalice, tak by si ani neškrtl, To jsme teda dopadli!!!!!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.