Světový rekord nebojácného Francouze: Po laně ušel 2,2 kilometru! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 2. července 2022

Svátek slaví Patricie, zítra Radomír

Světový rekord nebojácného Francouze: Po laně ušel 2,2 kilometru!

Cestu absolvoval naboso a zajištěný bezpečnostním lanem.
Cestu absolvoval naboso a zajištěný bezpečnostním lanem. (Foto Profimedia.cz)

Každý, kdo to někdy zkusil, ví, že čím je delší lano, po němž kráčí, tím je vratší. A teď si představte, že Francouz Nathan Paulin (28) se vydal na procházku po laně dlouhém 2,2 kilometru, nataženém navíc ve stometrové výšce! Náleží mu za to status světového rekordmana.

Lano o šířce jen 2 cm si dal natáhnout v Normandii mezi jeřábem na pevnině k jedné z věží opatství na ostrovní Hoře sv. Michaela. Na adrenalinový přechod z jedné strany na druhou potřeboval skoro dvě hodiny!

„Jsem velmi šťastný. Je to vtipné, protože v určitých částech to bylo mnohem obtížnější, než jsem čekal. Jiné úseky byly naopak jednoduché, byl to takový mix,“ uvedl novopečený rekordman. A jeho další cíle? „Mým snem je v Paříži přejít po laně 2,7 kilometru z Eiffelovy věže do mrakodrapu Tour Montparnasse. Doufám, že to jednou dokážu, “ věří si provazochodec.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.