Šok po střelbě na Kladensku: Obětí je známý doktor Leoš Středa (†58) | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. srpna 2022

Svátek slaví Ludvík, zítra Bernard

Šok po střelbě na Kladensku: Obětí je známý doktor Leoš Středa (†58)

Dva mrtví na škole Neprobylicích: Zastřelili slavného lékaře Leoše Středu?
Dva mrtví na škole Neprobylicích: Zastřelili slavného lékaře Leoše Středu? (Blesk: David Malik/wikipedia)

Vražda a sebevražda! Obětí střelby v Neprobylicích na Kladensku (Aha! informovalo) je známý lékař a obchodník s hubnutím Leoš Středa (†58)! Za zdmi speciální školy Euroinstitut, kterou založil, ho ve čtvrtek večer s největší pravděpodobností zabil jeho kamarád – režisér Boris Procházka (†75). Pak se sám zastřelil.

Mrtvoly obou mužů našly krátce před 18. hodinou Středovy filipínské milenky, s nimiž žil, a zalarmovaly pomoc. Záchranáři ale už ani jednomu muži nemohli pomoci. Protože vedle těl ležela krátká střelná zbraň, kriminalisté začali neštěstí vyšetřovat jako vraždu a sebevraždu.

Nastoupí znalci

„Střelcem měl být starší z mužů. Byla nařízena soudní pitva, která určí přesnou příčinu smrti a dobu úmrtí,“ uvedla Vlasta Suchánková ze středočeské policie. Zbraň budou zároveň zkoumat odborníci z oboru balistiky. „Motiv činu je předmětem dalšího vyšetřování,“ dodala policistka.

Středa měl partnerky z Filipín.

Děsivá esemeska

Známí Leoše Středy jsou zdrceni. „Když jsem se dozvěděla, co se v Neprobylicích stalo, a že se to stalo ve škole, napsala jsem Leošovi esemesku s otázkou: Leoši, žiješ? Po chvíli mi z jeho mobilu přišla odpověď: Leoš už není. Byla jsem úplně zdrcená,“ řekla Aha! se slzami v očích kamarádka zastřeleného doktora, spisovatelka Marie Formáčková.

Byl úspěšný muž

Znali se spolu přes 30 roků. „Na co sáhl, to se mu dařilo. Chodilo za ním mnoho lidí a děkovali mu za to, co všechno prostřednictvím školy dělá pro dospělé s handicapem,“ dodala spisovatelka.

Středa pracoval pro Nadaci Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Zbohatl na kráse

Středa byl hlavním průkopníkem zkrášlující a hubnoucí medicíny. V 90. let založil Institut lékařské regenerace a kosmetiky, kde nabízel do té doby téměř nedostupné služby a přístroje na hubnutí, jako byly třeba speciální vibrační pásy. Vyráběl vlastní krémy a impérium jeho značky se rozrostlo do celého světa.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.