O střelci (66) rozhodne žalobce... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 8. prosince 2022

Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav

O střelci (66) rozhodne žalobce...

Jiřího D. policie zadržela v centru Prahy.
Jiřího D. policie zadržela v centru Prahy.  (Foto Aha! – Václav Burian, Aktu.cz )

Střelce Jiřího D. (66) stíhaného za vraždu ženy na úřadu práce v pražské Bělehradské ulici policie navrhla obžalovat. Spis převzala státní zástupkyně. Obviněný zůstává ve vazbě.

Muže zadrželi policisté v centru Prahy loni v červnu několik hodin po útoku na úřednici. Měl u sebe dvě zbraně. K činu se přiznal. Podezřelý je také z polití jiné ženy kyselinou ve Středočeském kraji. Spojení má údajně i s výbuchem nástražného systému a zraněním policisty v bytě v pražské Libni.

Incident v Libni policie kvalifikovala jako pokus o vraždu. V páchání zločinů hodlal prý pokračovat. Chtěšl se mstít lidem, nimiž měl spory – rodinným příslušníkům, úředníkům různých institucí či bývalým kolegům. „Státní zástupkyně rozhodne, zda podá k příslušnému soudu na obviněného obžalobu, případně vyřídí věc jinak, či vrátí věc k doplnění policejnímu orgánu,“ uvedl mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.