Případy elitního detektiva: Sadista, který to neuměl se ženami | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. prosince 2023

Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora

Případy elitního detektiva: Sadista, který to neuměl se ženami

Pachatel se nenamáhal tělo nějak důkladněji maskovat. Bylo zjevné, že jednal v afektu, v pominutí smyslů.
Pachatel se nenamáhal tělo nějak důkladněji maskovat. Bylo zjevné, že jednal v afektu, v pominutí smyslů. (Foto Aha! – Petr Podroužek, archív Jana Lomnického)

Další díl krimi seriálu z divokých devadesátých let vypráví elitní kriminalista PaedDr. Jan Lomnický (58). Brutalita, vyšinutí jedinci, napadení, vraždy, to bude ještě hodně dlouho. Nicméně porevoluční doba je podobnými delikty charakteristická. Rodila se nová společnost, normy chování, kdekdo zkoušel, co mu projde...

Brutální případ vraždy se odehrál 24. srpna 1993 v Trutnově. Ve staré vilové čtvrti Sluneční stráň žil již od roku 1946 v té době rozvedený muž Josef T. (ročník 1920), který měl dva syny. Protože však jeho bývalá manželka měla za to, že na ně nepřispívá dostatečně, rozhodla se mu mladšího – Pavla T. (ročník 1976) – svěřit do výchovy.

Pavel se učil řezníkem, ale nebavilo ho to, a tak si našel práci jako pomocný dělník u Lesů ČR. Jeho táta byl zahradník a vedl syna k tomu, aby se osamostatnil a dokázal se časem postarat o dům a hlavně zahradu. Josefovi T. chodili na zahradu pomáhat, a tak si něco přivydělat, rovněž lidé ze slabších sociálních vrstev. Patřila mezi ně i Jindra Č. (ročník nar. 1959). Starý pán ji občas pohostil, dostala najíst a někdy spolu i popili.

Dr. Lomnický.

PÁNOVÉ, VYPERU SI U VÁS…

Osudného dne přišla Jindra pomáhat kolem poledne. Jeho syn zůstal doma, protože se zranil sekerou při práci v lese. Když odpolední práce na zahradě skončila, poslal Josef syna, aby přivezl něco k pití a hlavně knedlíky, jelikož měl k jídlu připravený guláš. „Když se Pavel vrátil, našel tátu s Jindrou v kuchyni, jak popíjejí pivo. Po chvíli se Jindra dovolila, zda si u nich může vyprat oblečení včetně spodního prádla. Starý pán jí vyhověl. Požádala ho ještě, zda by si od nich mohla půjčit nějaké triko, že by se ráda převlékla a vyprala tudíž i to, co měla na sobě,“ líčí kriminalista Lomnický. V jednu chvíli se před nimi objevila zcela nahá a s největší pravděpodobností tím smutný příběh odstartovala.

Večer si suché oblečení Jindra sbalila a zamířila domů. Pavel se nabídl, že ji doprovodí. Cestou se ženskou k silnici ženu však chytil kolem pasu a strhl na zem. „Začal ji škrtit a dusit, dlaněmi mačkat nos. Prý z toho důvodu, že mu byla jako ženská odpudivá, žila dle něho divně a dala si říct s kdejakým chlapem.“

VYŠKRÁBU TI OČI!

Jindra z toho překvapení jen stačila vykřiknout: „Co blbneš!“ Když však Pavel zjistil, že se brání, udeřil ji silně minimálně pětkrát pěstmi do hlavy. Následně z ní začal strhávat oblečení. Ze sebe sundal montérky i plavky, které měl v tu chvíli místo trenýrek, a pokusil se na nemohoucí Jindře vykonat sexuální styk. „Podle pozdější výpovědi Pavla byla tou dobou Jindra ještě naživu, protože chroptěla. Nebylo prý jednoduché ji umlčet. Během zápasu jen zaregistroval, že kolem projelo nějaké auto.“ Neschopnost mít se ženou styk Pavla rozzuřila tak, že se rozhodl, že Jindře vyškrábe oči. Údajně proto, kdyby nebyla mrtvá, tak aby ho nikdy nepoznala.

Celý článek naleznete v tištěné podobě Nedělního Aha! (6. 3. 2022)

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.