Láska na popelavých křídlech: Volavky už zahřívají vajíčka | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 8. prosince 2022

Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav

Láska na popelavých křídlech: Volavky už zahřívají vajíčka

Hlady v zoo netrpí, například v jezírku u pelikánů vždy najdou chutnou rybku do zobáku.
Hlady v zoo netrpí, například v jezírku u pelikánů vždy najdou chutnou rybku do zobáku. (Foto ZOO Praha/Petr Hamerník)

Volavky popelavé, které volně žijí v Zoo Praha, už vítají jaro. V jejich hnízdech vysoko v korunách stromů se opět po roce objevují zelená vajíčka.

„První pár volavek do Zoo Praha přiletěl již před jedenácti lety. Od té doby se zde pravidelně rozmnožují,“ uvedla mluvčí zoo Alena Maděrová. Snůšku zahřívají na střídačku oba rodiče, aby se každý z nich mohl proletět a nasytit. Při návratu se vždy ohlásí pokřikem a pokaždé nese nějaký klacík pro vylepšení hnízda nebo rybku. Nestane se tak, že by partner pustil »domů« cizáka. „Volavky i jejich hnízda mohou návštěvníci pozorovat bez jakékoliv bariéry ze stezky Zakázanka, která propojuje horní a doní část areálu zoo,“ dodává Maděrová.

Přicházející jaro probudilo ve volavkách milostné touhy.

Víte, že...

...volavka popelavá je silný a velký pták, v Evropě je největší z volavek? Dorůstá až metrové výšky, v rozpětí křídel měří 155 až 175 cm a dosahuje hmotnosti od jednoho do dvou kilogramů!

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.