Dojatá Lounová: Velbloudí mléko zdarma! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 28. května 2022

Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián

Dojatá Lounová: Velbloudí mléko zdarma!

Český slavík 2021: Dagmar Havlová, Lilia Khousnoutdinová a Olga Lounová
Český slavík 2021: Dagmar Havlová, Lilia Khousnoutdinová a Olga Lounová (CNC_Martin Hykl, David Kudrát)

Přes veškeré problémy jsou stále na cestě za cílovou rampou. Olga Lounová a Martin Čábela se nevzdávají. Dali si totiž předsevzetí, že projedou! Rally Dakar pro ně nezačala sice šťastně a během prvních dní museli řešit mnoho problémů, optimismus je ale neopustil. Olga Lounová a Martin Čábela totiž nepřestávají věřit v šťastný konec. 

“Pevně věřím, že se do cíle dostaneme i přes veškeré problémy. Mám na krku amulety pro štěstí od mé rodiny a zatím v každé problematické a někdy i dost vážné situaci zafungovalo tzv. štěstí v neštěstí. Například když nám praskla palivová hadice a benzín stříkal na rozpálený motor pod vysokým tlakem. Včas jsme na to přišli a opravili. Ale třeba další den nám vyzkratoval kabel od alternátoru a jiný den od startéru, takže bylo štěstí, že se to nestalo v ten samý den a motor nám nevzplál. Bohužel ten den nám ta hadice praskla třikrát a pokaždé na jiném místě, takže nás ty opravy stály drahocenné body!” popisuje Lounová. 

Olga Lounová prozradila, co dovolili Gottovi v Národní knihovně

Video se připravuje ...

Ta nezastírá, že se cestovat do Saudské Arábie vždy obávala. Na místě al názor změnila. “Do Saúdské Arábie jsem se vždy bála vyrazit, ale během posledních let se tu pro turisty mnohé změnilo. Osobní zkušenost s místním lidmi je naprosto překvapivá. Všichni jsou tu milí…Když vidí, že řešíte nějaký problém třeba na cestě, okamžitě zastaví a snaží se všemi silami pomoci. Třeba i místní pumpař. Jedna česká posádka neměla drobné na zaplacení v hotovosti a karta jim nefungovala, tak jim pumpa řekl, že to je dárek a nebo že třeba až se vrátí příští rok tak to zaplatí. My se zastavili u pastevce velbloudů a ten nám hned nabízel zdarma velbloudí mléko,” dodává Olga, která na vlastní kůži poznala dobrosrdečnost místních. 

“Když jsme zapadli, tahal nás místní policista. Když zapadlo naše servisní auto s mechanikem Pandou a Milanem, kteří tady každou noc makají abychom mohli ráno vyrazit, okamžitě přispěchali místní a auto vytáhli. Když jsme řešili problém s převodovkou, která nám odešla hned po první etapě, tak v místním servisu prodloužili otvírací dobu, aby nám pomohli dojet pro potřebné díly,“ popisuje Olga, která už je sice unavená, ale vděčná, že si Rally Dakar mohla vyzkoušet. 

“Dakar byl můj dětský sen. Snad se mi splní i průjezd cílové rampy. Ještě ale není všem dnům konec a může se cokoliv stát a my se tam nedostaneme. Únava stoupá, počasí je opravdu pouštní a teploty stoupají nad tropické teploty. Únavu pociťuje nejenom materiál, ale celý tým. Budu ráda když nám budou všichni držet pevně všechny pěsti pro štěstí,” uzavírá oblíbená zpěvačka. 

Rozhovor - Olga Lounová:

Video se připravuje ...Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.