S virtuální 3D výukou začali na ZŠ v Přerově | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 21. ledna 2022

Svátek slaví Běla, zítra Slavomír

S virtuální 3D výukou začali na ZŠ v Přerově

Ve 3D si budou moci školáci osahat buňky či bakterie.
Ve 3D si budou moci školáci osahat buňky či bakterie. (Foto ZŠ Přerov)

Prohlédnout si zblízka pasoucí se dinosaury, projít se po Měsíci či detailně nahlédnout do lidského těla. To budou moci brzy žáci přerovských základních škol. Jako první v kraji tam začínají s virtuální 3D výukou.

Město v tomto roce vybaví základní školy speciálními 3D brýlemi a školní počítače nakrmí unikátními výukovými programy. „Děti si budou moci prohlédnout stavbu rostlin, části lidského těla, molekuly či se budou moci virtuálně zúčastnit experimentů, které nelze z důvodů extrémního nebezpečí provádět ve školních laboratořích,“ řekl náměstek přerovského primátora pro oblast školství Petr Kouba.

Novou výukovou metodu budou jako první využívat především učitelé přírodních věd. V závěru ledna je čeká školení, tak aby od druhého pololetí mohli výuku pomocí virtuální reality naplno rozjet ve svých školách. Město do projektu moderní výuky investovalo 800 tisíc.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.