Rok od tragédie v Bohumíně: UMÍRALI V PLAMENECH | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 18. ledna 2022

Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka

Rok od tragédie v Bohumíně: UMÍRALI V PLAMENECH

Zdeněk K. (55) zapálil byt na sídlišti
Zdeněk K. (55) zapálil byt na sídlišti (Foto Aha! – Michal Charbulák, , ČTK, ara)

Zítra to bude rok od tragédie, která otřásla Českem. Šílený Zdeněk K. (55) se pomstil své rodině tak hrůzným způsobem, že se v případě odsouzení zapíše černým písmem mezi nejhorší masové vrahy novodobého Česka i Československa. Zapálil totiž sídlištní byt, v němž zahynulo jedenáct lidí!

Zdeněk K. měl dlouhodobé spory s rodinou, hlavně s manželkou Silvií (†53) a synem Lukášem (†30). Když se dozvěděl, že se od něj žena odstěhovala právě k synovi, rozzuřilo ho to na nejvyšší míru. „Nedivím se, že odešla. Byl to opilec a násilník,“ řekla ale Aha! rodinná známá. V sobotu 8. srpna si donesl do 11. patra domu v Nerudově ulici v Bohumíně kanystr s benzinem. Byl notně pod parou. Polil dveře bytu, kde syn s rodinou a známými zrovna slavili narozeniny Lukášovy snoubenky Lenky (†30).

Žhář škrtl zapalovačem a pro 15 lidí začalo peklo, ze kterého nebylo úniku! V bytě uhořelo šest lidí, pět dalších zvolilo zoufalý skok z okna. Zachránili se čtyři lidé, kteří skočili k sousedovi na balkon. „Obviněný podle svých slov chtěl rodinu jen postrašit. Údajně netušil, co může způsobit,“ uvedl státní zástupce Michal Król. Muž byl zadržen u domu, kde mlčky pozoroval dění. „U výslechu uvedl, že chtěl po zapálení bytu spáchat sebevraždu při jízdě autem,“ sdělil státní zástupce Michal Król. Zdeňkovi K. hrozí doživotí. Možná ale ke klasickému soudu nedojde, muž projevil zájem uzavřít dohodu o vině a trestu.

HORŠÍ NEŽ TI NEJHORŠÍ

Kriminalisté řešili v historii Českosloveska i Česka různě děsivé případy, tenhle se ale vymyká. Pokud soud uzná Zdeňka K. vinným z vraždy, stane se vůbec nejhorším masovým vrahem v našich dějinách! Kdo jsou ale ti další?

MASAKR NA ZASTÁVCE
Olga Hepnarová (†23), 8 mrtvých

Známý případ vražedkyně, která 10. července 1973 v Praze najela náklaďákem na tramvajovou zastávku plnou lidí. Zemřelo osm lidí, 12 dalších bylo zraněno. Podle svých slov se mstila společnosti, která k ní byla nespravedlivá. Byla poslední popravenou ženou v Československu.

VRAŽDIL V RESTAURACI
Zdeněk Kovář (†63), 8 mrtvých

Dne 24. února 2015 nakráčel do restaurace v Uherském Brodě a začal střílet po hostech. Osm lidí zabil a jednu ženu těžce poranil. Vrah zavolal do tehdejší TV Prima, s jejímž redaktorem čin probíral. Zastřelil se po dlouhém vyjednávání s policií. Vrah měl psychické problémy a prý se mstil společnosti.

POMSTA ZDRAVOTNÍKŮM?
Ctirad Vitásek (†42), 7 mrtvých

Za svůj cíl si vybral nemocnici v Ostravě- -Porubě. V tamní poliklinice spustil 10. prosince 2019 střelbu na pacienty. Zemřelo sedm lidí, dva vyvázli se zraněním. Vrah se zastřelil na útěku před policií. Čin byl prý odvetou zdravotníkům. Vitásek si vzal do hlavy, že je nemocný a nechtějí ho léčit.

ZABIL I SVÉ DĚTI
Josef Svoboda (†43), 7 mrtvých

Brutálním způsobem sprovodil ze světa sedm lidí, včetně pěti svých dětí. Ubil je sekerou. Později spáchal sebevraždu skokem do lomu. Vrah čin spáchal v noci z 27. na 28. února 1967 na Jesenicku. Motivem opilce a násilníka byla msta partnerce, která se s ním hodlala rozvést.

UBODAL RODINU
Vladimír Lulek (†48), 5 mrtvých

Ve svém bytě v Předměřicích nad Labem ubodal 22. prosince 1986 manželku a čtyři děti. Těžce zranil i sousedku, která se mu snažila v šíleném činu zabránit. Před vraždou se recidivista Lulek pohádal s manželkou a opil se. V únoru 1989 byl popraven.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.