Dnes na ME ve fotbale: Porazíme poprvé v historii Chorvaty? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 9. prosince 2023

Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Dnes na ME ve fotbale: Porazíme poprvé v historii Chorvaty?

Realizační štáb české reprezentace... Kouč Jaroslav Šilhavý a manažer Libor Sionko.
Realizační štáb české reprezentace... Kouč Jaroslav Šilhavý a manažer Libor Sionko. (Pavel Mazáč / Sport)

Abnormální hic! Strahovská větrná hůrka se změnila ve výheň a český nároďák v ní vymýšlel strategii, taktiku a fígle na dnešní mač Eura s Chorvatskem (od 21.00 vysílá ČT sport).

Plichta by nebyla marná, ovšem výhra znamená tutový vymodlený postup ze skupiny D do osmifinále. Takže, jak na Balkánce, které svět kvůli eskamotérským kouskům s balonem překřtil na »Evropské Brazilce«? Zatímco hráči si smáčeli rozpálené hlavy vodou z kbelíků, šéftrenér Jaroslav Šilhavý (59) si řekl: „To co oni, umíme přece taky.“ Vzpomněl si na už legendární výrok kolegy z branže Petra Rady (62) o českých míčových dovednostech: „Žongly, žongly se na ně musí!“ No a sám je svým mládencům předvedl. Bývalý stoper Slavie krotil merunu nohou, hlavou i v gymnastickém prvku. Tak snad z jeho kumštu parta kapitána Daridy něco okoukala. Může být první českou v historii, která Chorvaty porazila (dosavadní bilance je 0 – 2 – 1 při skóre 5:7)! „Nebudeme spekulovat, že bychom hráli na remízu, jdeme hrát na vítězství, jinak to ani nejde,“ pravil bojovně Šilhavého asistent Jiří Chytrý (49). „Chorvati jsou hračičkou, máme kuráž je porazit,“ zahrál na stejně odhodlanou strunu,“ zadák Ondřej Čelůstka (31). Tak dotoho, chlapci!

Vítězství se hodí právě teď! 

Česko – Chorvatsko zápas rok výsledek góly turnaj v Maroku 1996 1:1 Drulák přátelák 2011 2:4 Sivok, Rosický Euro 2016 2:2 Škoda, Necid

Tržní ceny kádrů

Česko 4,8 miliardy Kč

Chorvatsko 9,8 miliardy Kč

Zbytek informací najdete v tištěné verzi Aha! 18.6.2021

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.