Agenti GRU v Česku: Indicie podle fotek! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Agenti GRU v Česku: Indicie podle fotek!

Ruští špioni podle fotografie skutečně byli v Česku.
Ruští špioni podle fotografie skutečně byli v Česku. (Facebook/Policie ČR)

Byli ruští agenti, kteří mají mít na svědomí výbuchy muničního skladu ve Vrběticích, skutečně v tu dobu v Česku? Podle pátrání mezinárodního investigativního týmu Bellingcat, který se zaměřil na fotografii ze Staroměstského náměstí, je to téměř jisté.

Ruští špioni Anatolij Čepiga a Alexander Miškin, kteří jsou nyní v Česku nejhledanějšími muži, přicestovali v roce 2014 pod falešnými jmény. Pátrací tým, jenž se oběma dlouhodobě věnuje, se zaměřil na snímek, který si na sociální síť nahrál uživatel jménem Ruslan Boširov, což je utajovaná identita právě Čepigy. Tento profil si podle britského listu Daily Mail založil proto, aby si mohl mezi přátele přidat Ukrajinku, s níž se setkal v pražské kavárně. Žena uvedla, že to bylo v roce 2013 nebo 2014.

Odlet ruských diplomatů z Česka

Video se připravuje ...

Tým se tedy zaměřil na to, kdy byla skutečně fotka pořízena. Rozebral ji opravdu velmi důkladně. Indiciemi bylo deštivé počasí, ale třeba i odkrytý orloj, který byl v jiných letech často opravován. Při porovnání záběrů z Google Street View z června 2014 pátrači žádné zásadní rozdíly neobjevili. Snímek je podle nich pořízen nejspíš v listopadu 2014. Usuzují tak podle poutačů na výstavu slavných malířů, které jsou vidět v pozadí. „Se vším tímto na mysli, můžeme s jistotou říct, že foto nahrané Ruslanem Boširovem bylo pořízeno v pozdější části roku 2014,“ uvedl Bellingcat. Určit přesný den vyfocení je ale prý velmi obtížné.Přečtěte si
milan59
20. 4. 2021 • 08:29

Doufám,že tak zveřejníte jména a fotky agentů z USA,Británie Německa atd. protože jinak
Akorát je smutný to že,info nepotvrdí agent Skripal,který byl "údajně" otráven Rusy a přežil to a teď si někde užívá jak to oni "zbabrali" ....­....­...Dou­fám,že až sem do ČR natahají amíky,že nebudou chtít abysme "poklekávali" při jejich práci.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.