Brno otevřelo Zelný trh! V Praze vyrazili lidé do zoo i zahrad v dešti | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Brno otevřelo Zelný trh! V Praze vyrazili lidé do zoo i zahrad v dešti

Do pražské zoo dorazily stovky návštěvníků.
Do pražské zoo dorazily stovky návštěvníků.  (Foto Aha! – Karel Kopáč, Foto Aha! – Jiří Nováček)

Zelný trh v Brně, nejstarší nepřetržitě provozované tržiště se zeleninou ve střední Evropě, se včera s koncem nouzového stavu probudilo k životu.

A lidé vzali pultíky tuctu prodejců hned útokem. V taškách mizely předpěstované sazenice salátů, jahod, prvních rajčat, bylinek. „Přijel jsem si pro libeček, mátu a koriandr,“ svěřil se Aha! Aleš Černý z Blanska. Další zase nedočkavě cpali do igelitek malé pažitky, petrželky, ale i sazeničky petrklíčů či muškátů. „V plné sezoně bude na trhu prodávat 37 moravských farmářů a 21 obchodníků,“ slíbila mluvčí radnice Kateřina Dobešová.

Návštěvníci trhu si odnášeli včera plné igelitky výpěstků.

Zoo a botanická včera v Praze: Déšť příznivce neodradil!

Zvířata a květiny se opět ukázaly veřejnosti. I přes nepříznivé počasí lidé včera vyrazili do znovu otevřené zoologické a botanické zahrady v Troji. Dlouhé fronty se sice netvořily, návštěvníků bylo ale dost.

Zahrady se mohly od včerejška otevřít z dvaceti procent kapacity, v případě zoo jsou to čtyři tisíce návštěvníků. „Přestože pršelo, dorazily za zvířátky stovky lidí,“ potvrdila mluvčí zoo Lucie Dosedělová. Podle ředitele Miroslava Bobka se tak lidé nemusí, zvlášť ve všedních dnech, bát, že by se na ně nedostalo. A prázdno nebylo ani v botanické zahradě. „Sice pršelo a byl všední den, příznivci rostlin si ale znovuotevření nenechali ujít,“ řekla mluvčí zahrady Michaela Bičíková.

Nenechali si ujít ani krmení klokanů.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.