Karel Šťovíček (42) uškrtil dvě ženy: Za vraždy dostal doživotí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 26. září 2022

Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš

Karel Šťovíček (42) uškrtil dvě ženy: Za vraždy dostal doživotí!

Karel Šťovíček přiznal vinu a přijal doživotní trest.
Karel Šťovíček přiznal vinu a přijal doživotní trest. (Foto Aha! – Jitka Pecharová)

Seznámil se se dvěma ženami (†35, †39) a po sexu obě zavraždil! Recidivista Karel Šťovíček (42) se přiznal ke dvěma brutálním vraždám. Z káznice už nevyleze!

Vrah podle soudu zabil obě ženy loni v červenci na Semilsku. První byla Lucie (†35), se kterou se seznámil v hospodě. Podle obžaloby mu po souloži vyhrožovala udáním na policii, a on ji proto na lavičce uškrtil její ledvinkou a tělo odtáhl do pole. Druhou oběť, Stanislavu (†39), po sexu uškrtil popruhem kabelky a tělo hodil do řeky. Po obou ženách zůstaly dvě děti. U soudu se Šťovíček přiznal a chtěl uzavřít dohodu s žalobkyní. „Souhlasil by s výší okolo 20 let,“ řekl jeho obhájce. Nižší trest ale podle obžaloby nepřipadal v úvahu. „Vinu uznal, souhlasil s trestem,“ uvedl mluvčí krajského soudu Jan Kulhánek. Vrah má pozůstalým zaplatit 5,2 milionu korun odškodného.

Zabíjel už před 21 lety Karel Šťovíček jako mladistvý bodl nožem nevlastní matku. Ve 20 letech pak se svojí přítelkyní udusili muže (†63). Šťovíček v roce 1999 dostal 14 let vězení a další dva roky dostal za vyhrožování soudci.

Přečtěte si
bobou
13. 4. 2021 • 09:26

Plně s Vámi souhlasím. Nevím jestli to bylo dříve možné, ale dnes se odsouzení mohou se soudci domluvit na kolik let si půjdou do vězení odpočinout??? Kde to jsme, kam jsme to za těch skoro 32 let dotáhli? Vůbec nechápu k čemu tedy soudy jsou, když si několika násobný vrah ještě může určovat, zda bude s výši trestu milostivě souhlasit.

robin5
13. 4. 2021 • 08:32

Tak stále nějak není jasné, proč nejde obnovit trest smrti, a to v konkrétních případech jako je například tento. Všem magorům, co melou o právu na život a ostatní hlouposti asi nedochází, že takový lidský odpad je třeba zlikvidovat .Ale dost možná, že pokud jim nějaký recidivista zabije někoho z rodiny budou mu do vězení nosit ještě čokoládu.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.