Návrat do škol: Maturanti od března, zbytek postupně? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 4. března 2024

Svátek slaví Stela, zítra Kazimír

Návrat do škol: Maturanti od března, zbytek postupně?

Ministr školství Robert Plaga
Ministr školství Robert Plaga (Blesk:Foto : Czech News Center / Rusin)

Sílí tlak na návrat dětí do škol. S plánem obnovit výuku přišel ministr školství Robert Plaga (42, za ANO). Navrhl, aby se vrátili zatím jen maturanti. A to od 1. března. Vláda pak včera schválila další prodloužení nouzového stavu.

Že je návrat dětí do lavic priorita, tvrdil už v neděli premiér Andrej Babiš (66, ANO). „Teď jde hlavně o děti, aby se vrátily do škol, aby mohly znovu sportovat,“ prohlásil. Pro návrat školáků byl i vicepremiér Jan Hamáček (42, ČSSD). „Říkáme ano, ale jenom s velmi propracovaným systémem testování,“ uvedl s tím, že vše má být postupné. S tím počítá i Plagův návrh.

Po odběru o odběru do lavic

Šéf školství chce, aby se 1. března vrátili všichni studenti závěrečných ročníků středních škol. Do třídy by mohli jenom ti s negativním testem, to se ale podle Hamáčka musí domyslet. „Ruku v ruce s návratem bude muset být strategie testování. My ji projednáme a prodiskutujete ve středu na Ústředním krizovém štábu,“ uvedl ministr vnitra s tím, že pak se teprve postupně mohou žáci vracet. A kabinet opět požádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu. Ten platí do neděle 14. února, ale ministři včera rozhodli, že chtějí jeho trvání až do 16. března. Mezi poslanci ale vláda nemá dojednanou podporu, proti jsou totiž i komunisté, kteří vždy s hlasováním pomohli.

Více informací o covidu najdete v tištěné verzi Aha! 9.2.2021

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.