Záchranáři vypustili do přírody dvě mláďata: Černí čápi už létají s batůžky! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 7. února 2023

Svátek slaví Veronika, zítra Milada

Záchranáři vypustili do přírody dvě mláďata: Černí čápi už létají s batůžky!

Lubomír Peške (vlevo) a Libor Šejna s čápy černými.
Lubomír Peške (vlevo) a Libor Šejna s čápy černými. (Foto Záchranná stanice Makov)

Šlo jim o život, nyní už dvě mláďata černých čápů létají na svobodě. Záchranáři vypustili čápata od handicapovaného páru do volné přírody. Na zádech mají oba opeřenci GPS batůžek.

Díky této vysílačce mohou lidé z celého světa sledovat jejich nelehkou cestu do Afriky a v případě nouze jim pomoci. Batůžky jim v Záchranné stanici živočichů Makov nasadil odborník na dálkové sledování zvířat Lubomír Peške. „Už loni jsme podle vysílačky sledovali, jak náš čáp černý zvládl cestu až do Súdánu. Překonal tisíce kilometrů včetně rizikových území, kde tyto ptáky střílejí ve velkém. Bohužel tam jeho pouť skončila,“ řekl šéf stanice Makov Libor Šejna. Je možné, že čápa ulovili domorodci.

Informace na webu
Záchranáři doufají, že letos mladé opeřence tragický osud nepotká. „Jejich cestu budeme bedlivě sledovat. Informace zájemci získají i na našich stránkách www.makov. cz.. Vypustili jsme je mezi rybníky na Blatensku, kde mají možnost ulovit si dostatek ryb. A dál už je to jen na nich,“ dodal Šejna.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.