Bouřka je přepadla v Divoké Šárce: Utíkaly jsme před padajícími stromy! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 1. října 2023

Svátek slaví Igor, zítra Olívie

Bouřka je přepadla v Divoké Šárce: Utíkaly jsme před padajícími stromy!

Paní Jana na děsivý zážitek jen tak nezapomene.
Paní Jana na děsivý zážitek jen tak nezapomene.  (Foto Aha! – Robert Klejch, archiv Jany H.)

Smršť zastihla v pátek odpoledne paní Janu H. (63) při procházce po Divoké Šárce v Praze s dcerou (37) a vnučkou (2). Kolem nich padaly stromy, burácely hromy a padaly kroupy. V nedaleké restauraci jim ale přesto odmítli poskytnout azyl!

Bouřka přišla náhle. „Bylo pod mrakem, ale horko. Najednou začaly padat velké kapky, které se během minuty změnily v provazy vody a kroupy,“ popisuje děsivý zážitek paní Jana. Před náhlou průtrží se s dcerou a vnučkou chtěly schovat v restauraci pod Dívčím skokem. „Když jsme přibíhaly, hospodský otevřel, vzal ceduli s otevírací dobou a zabouchl za sebou dveře,“ kroutí paní Jana hlavou. Jiný úkryt na dohled nebyl. „Snažily jsme se schovat pod stromy, vnučka byla v kočárku. Všude práskaly hromy a blesky. Bály jsme se, že na nás spadne strom,“ popisuje. Když nejhorší průtrž opadla, vydaly se na cestu a ukázalo se, že měly štěstí. „Asi 100 metrů od nás spadl strom na cestu, ten jsme ještě obešly. O něco dál byl na cestě další, který porazil i elektrické vedení. Co kdybychom pod ním zrovna šly?“ dodává Jana H.

743 zásahů

Bouřky a lijáky nejvíce pustošily Středočeský, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký kraj a Prahu. Hasiči v celé republice vyjeli do půlnoci k 743 událostem.

Roztrhaný asflat

V pražské Troji proud vody, valící se kolem Zoo Praha, lámal asfalt, vytrhával dlažební kostky a trhal beton. Do zoo přinesl balvany a bazén lachtanů zanesl blátem a špínou z okolí. Chovatelé ho vypustili a včera čistili. Zahrada je přesto návštěvníkům stále přístupná. Foto 04 šárka asfalt Takhle zdevastoval proud vody asfaltovou cestu u pražské zoo. foto 04 šárka balvany Kromě bláta přinesla voda do Zoo Praha i obrovské balvany.

Děti musely pryč

Kvůli stoupající vodě v tocích evakuovali hasiči z letního tábora na Trutnovsku 56 dětí a z dalšího tábora u Bystřice nad Pernštejnem 46 dětí a osm dospělých. +foto

Buřina smetla chmel

Chmelnice poničila bouřka v Kokorách na Přerovsku. Napáchala škodu 20 milionů korun. +foto

Jak bude

Na obloze se budou také příští týden střídat mraky se sluncem a očekávat musíme podle meteorologů i bouřky a přeháňky. Místy mohou padat kroupy. Rozdílné budou rovněž teploty. Přes den se budou pohybovat od 21 °C až po tropické třicítky. V noci klesnou na 12 až 18 stupňů.

Přečtěte si
-bello-
16. 8. 2020 • 11:25

Jo, komentář paní Jany H. ( zde na obr. ) je fakt k nezaplacení ..cit. : " spadl strom, co kdybychom pod ním šly " ...

Chudák hospodský, ten to za babku slízne, ale kdyby je pustil mimo otevíračku a pracoval někde vzadu a na jejich pobíhající ( vsaď boty, že pobíhající! ) děťátko by něco spadlo, slíznul by si to taky!
A pokud už nešla elektřina ,tak zavřel a (třeba) odjel domů.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.