Na místě masakru postavili kanceláře | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 28. ledna 2023

Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava

Na místě masakru postavili kanceláře

Družba v novém kabátě a s novými okny.
Družba v novém kabátě a s novými okny. (Foto Aha! – Slávka Červená)

Dne 24. února 2015 se tu odehrál hrůzný masakr. Psychicky vyšinutý Zdeněk Kovář (†63) zde zastřelil osm lidí a pak se sám zabil. Místo, kde byla restaurace, se změnilo k nepoznání. Nyní jsou zde kanceláře.

Budovu před třemi lety koupila společnost Borák Development. „Chtěli jsme udělat změnu. Volili jsme decentní fasádu a patro zcela předělali,“ uvedl majitel Miroslav Borák (41).

Hlavní vchod zmizel
Hlavní vstup, kudy dovnitř vešel vrah, byl zazděn. Jediný vchod je na místě, kde býval zadní, unikový. „Dispozice se změnila. Naše firma tu má sídlo a k dispozici je sedm dalších kanceláří se zasedačkou a kuchyňkou. Věřím, že jsme Družbě dokázali dát novou duši a že ta největší bolest léty trochu pomine,“ pokračoval Borák.

Kněz místu požehnal
Veškeré místnosti požehnal místní děkan Svatopluk Pavlica. „Těm, co přišli o své blízké, zůstane šrám až do konce života. Chci do tohoto místa vnést požehnání, boží milost i odpuštění,“ uvedl.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.