Samec zubra Tábor přijel do Rokycan: Stane se vůdcem stáda | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 23. září 2023

Svátek slaví Berta, zítra Jaromír

Samec zubra Tábor přijel do Rokycan: Stane se vůdcem stáda

Samec se opatrně rozhlížel po ohradě.
Samec se opatrně rozhlížel po ohradě. (Aha! – Zbyněk Schnapka)

Tábor (2) se přestěhoval na západ Čech! Samec zubra evropského přijel do soukromé přírodní rezervace u Rokycan. Stane se tu vůdcem nového chovného stáda.

Samec, pojmenovaný podle husitského města, se připojí se ke třem samicím (2, 2, 1), které sem dorazily už v lednu z Milovic. Všichni čekají, že brzy budou mít mladé. „Teď má 300 kg, v dospělosti za čtyři roky bude vážit 700 kg. U nás v zoo spásal mrkev, tuřín a granule. Tady se bude živit náletovými rostlinami. Hned, jak se dostal z přepravky, začal žrát hloh. A taky má rád kůru ze stromů,“ řekl hlavní zoolog zoo Tábor Ondřej Kott.

Místo kšeftu rezervace
Nová rezervace u Rokycan patří podnikateli Robertu Benešovi. Pozemky bývalého vojenského cvičiště koupil od armády. „Původně to bylo ke spekulaci. Pak jsem navštívil Milovice a chtěl jsem vytvořit něco podobného,“ řekl Beneš. Rezervace má dvě části, větší 37 a menší 13 hektarů, které rozděluje cesta. Přes ni bude lávka, která bude sloužit jako vyhlídkové místo.

Je v karanténě
Samec je teď v karanténě ve výběhu. „Jestli nebude mít zdravotní problémy, jako třeba průjem, za 14 dní ho vypustíme k samicím,“ řekl majitel rezervace Robert Beneš.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.