Soutěž v pojídání obřích řízků: Jak dopadla jediná žena? To se budete divit... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 6. prosince 2023

Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín

Soutěž v pojídání obřích řízků: Jak dopadla jediná žena? To se budete divit...

Tahle porce váží přesně 5261 gramů.
Tahle porce váží přesně 5261 gramů. (Foto Aha! – Slávka Červená)

O cenu zvanou Slovácký řízek se o víkendu utkali čtyři vyhlášení milovníci masa. Baštili dvoukilogramový řízek, zvaný tady Sloní ucho. Vítěz Martin Cetkovský (37) snědl řízek o váze 1,563 kg.

Jedlíci zdolávali porci z vepřové kotlety o velikosti 30 x 25 cm ve Starém Městě na Uherskohradišťsku v restauraci Rybníček. Měli na to hodinu. Bez taktiky Smažený obr nejrychleji mizel z tácu místního Martina Cetkovského, mistra světa v naturální kulturistice a fittnes z roku 2013, několikanásobného mistra republiky. „Řízek byl výborný, šťavnatý. Tak jsem si ho vychutnával. Taktiku jsem nevymýšlel. Od mládí jím víc než je běžné. Byl bych ale tlustý, proto denně cvičím,“ uvedl.

Bolavé panty

Mezi jedlíky byla jediná žena. Radka Rizničová (46) z Tupes. Ale chlapům to nandala. Skončila druhá. Snědla jen o něco méně než vítěz. Vedle ní se pral s řízkem syn Jakub (18), který loni skončil třetí. „Byla to výzva. Chtěla jsem to zkusit. Sama jsem překvapena, kolik se toho do mě vešlo. Ale už to drhlo v krku. Žaludek je v pohodě, ale ze žvýkání mě hodně teď bolí pusa. Panty. Svaly nejsou zvyklé,“ konstatovala policejní úřednice.

Střízlík rekordman

Loni Sloní ucho spořádal za pouhých 11minut a 25 vteřin Radim Dvořáček (29) z Ostravy. Letos nesoutěžil. V exhibici si vyzkoušel, kolik řízků dokáže sníst za hodinu. Kuchař David Kaláb (24) mu jich nasmažil přes pět kilogramů. Do střízlíka, který váží 65 kilogramů, se při exhibici vešlo 3330 kg řízků. Na soutěže jezdí pátý rok. „U nás i v zahraničí. V Anglii jsem snědl tříkilový hamburger a o stejné váze steak. V Itálii zase pizzy a tak. Ale normálně snídám třeba jogurt, přes den hodně vody, neobědvám. Večeře je pak bohatší,“ přiblížil svobodný jedlík.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.