Zásnuby z vesmíru! Poslal prstýnek do stratosféry, ten se pak snesl k nohám partnerky | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 20. května 2024

Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika

Zásnuby z vesmíru! Poslal prstýnek do stratosféry, ten se pak snesl k nohám partnerky

Stuart a Marie se těší na svatbu.
Stuart a Marie se těší na svatbu. (Reprofoto Youtube)

Tahle žádost o ruku byla nadpozemská. Doslova. Americký šikula totiž nechal pomocí meteorologického balonu vystoupat do výšky 27 km zásnubní prstýnek, který se pak snesl do pole, kde ho sebrala jeho šokovaná partnerka.

Nebylo to poprvé, co vojenský pilot Stuart Shippee a jeho milá Marie Lismanová vypustili do stratosféry, jedné z vrstev atmosféry, meteorologický balon. Tentokrát se k němu rozhodli připevnit odznak Stuartovy letecké jednotky a kameru, která měla pouť monitorovat. Vše spočítal... Chlapík však na poslední chvíli odznak nenápadně vyměnil za zásnubní prsten. „Plánoval jsem to hodně dlouho. Muselo se sejít několik faktorů, hlavně dobré počasí, aby nic neselhalo,“ svěřil se Stuart, který při unikátním kousku zúročil znalosti ze studií leteckého inženýrství. Vše spočítal dokonale. Balon vystoupal do výšky 27 km, kde podle plánu okolním tlakem praskl. ...pak poklekl Přihrádka s prstenem i namířenou kamerou se poté snesla na předem vykalkulované místo, do polí poblíž města Kansas City. Tam šperk sebrala Marie. „Nejdřív jsem si ani nevšimla, že to není odznak, ale prsten. Došlo mi to, až když jsem uviděla, že Stuart přede mě poklekl,“ usmála se dívka. Je asi zbytečné dodávat, že řekla: „Ano!“Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.