ODS si dnes v Praze zvolí nové vedení: Fiala je bez soupeře! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 31. května 2023

Svátek slaví Kamila, zítra Laura

ODS si dnes v Praze zvolí nové vedení: Fiala je bez soupeře!

Předseda ODS Petr Fiala
Předseda ODS Petr Fiala  (Twitter Petr Fiala)

»Modří ptáci« si dnes v Praze zvolí vedení, které ODS povede do následujících sněmovních voleb. Velká změna se ale nečeká. Na šéfa partaje kandiduje jen Petr Fiala (55). Do vedení se ale chce vrátit europoslanec Alexandr Vondra (58).

Stejně jako volba šéfa strany, také výběr prvního místopředsedy je jasný. Očekává se potvrzení Alexandry Udženije (44). Boj se ale zřejmě strhne o posty řadových místopředsedů, o které se uchází celkem osm kandidátů. Tři z nich už tuto funkci zastávají – Martin Baxa (44), Martin Kupka (44) a Miloš Vystrčil (59). Jediným, kdo se rozhodl do vedení nekandidovat, je pak Evžen Tošenovský (63). Jeho místo by mohl zaujmout Alexandr Vondra. A pro stranu to může být podle odborníků přínosem. „Je to člověk, který dokáže jít proti politické korektnosti, dokáže přijít s tématy, která jsou pro voliče zajímavá. A upřímně řečeno, ODS potřebuje někoho naštvaného, konzervativnějšího, protože takové člověka ztratila, když ODS opustil Václav Klaus mladší,“ řekl Aha! politolog Jan Kubáček.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.