Udělejte si z balkonu oázu! Poradíme vám jak! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. března 2024

Svátek slaví Kamil, zítra Stela

Udělejte si z balkonu oázu! Poradíme vám jak!

I městský balkon může být příjemným místem.
I městský balkon může být příjemným místem. (foto ara)

Léto, prázdniny, slunce... Možná vás trochu mrzí, že z terasy už nevidíte moře. Nezoufejte, i malý městský balkon může poskytnout mnoho radosti.

Malý ráj
Nemusíte se bát dlouhé rekonstrukce nebo velkých investic. V podstatě stačí jen balkon pořádně uklidit, zbavit se hromadícího se harampádí a pak si dobře rozmyslet, jak chcete balkon využívat. Podle toho je ho pak třeba vybavit.

Posezení u grilu
Připadá vám to nemožné? Tak to ale není. Samozřejmě s ohledem na sousedy vynecháte gril na uhlí a zvolíte elektrický, ale stolek a dvě židle se vám na balkon vejdou. Možná si na zeď pověsíte jednoduchou poličku na grilovací náčiní a rozhodně nezapomínejte na zeleň. Pokud nemáte pěstitelské ambice, udělá dost parády třeba túje v květináči.Vinný koutek
Je na vás, jestli si na balkoně chcete užít trochu Toskánska, nebo třeba Maroka. Proutěný nábytek, polštáře, závěsy... U lodžií si samozřejmě můžete dovolit víc než u nezastřešených balkonů, ale stylové doplňky podle svého vkusu určitě najdete.

Minihřiště
To zas v létě ocení caparti. Malé uzavíratelné pískoviště, případně bazének s vodou udělá z balkonu místo her.

Triky na pohodu
*Osvětlení – pokud nemáte na balkoně světlo, nezoufejte a pořiďte si stylový lampion nebo solární lampu.
*Miniprostor – zachrání ho sklopný stolek a skládací židle.
*Proti pohledům – pokud máte na balkoně málo soukromí, pomůže paraván nebo slunečník.
*Udělej si sám – otázku nábytku můžete vyřešit kreativně, třeba úpravou starého nábytku nebo využitím palet či třeba dřevěných přepravních beden od vína a podobně.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.