Pohádka v Němčovicích na Rokycansku: Na autobus čekají v Pařezové chaloupce | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. srpna 2022

Svátek slaví Jáchym, zítra Petra

Pohádka v Němčovicích na Rokycansku: Na autobus čekají v Pařezové chaloupce

Pařezová chaloupka v Němčovicích na Rokycansku.
Pařezová chaloupka v Němčovicích na Rokycansku. (Foto Aha! – Zbyněk Schnapka, ara)

Jako v pohádce si připadají všichni, kteří čekají na autobus v Němčovicích na Rokycansku. Před nepřízní počasí je chrání Pařezová chaloupka ze známého večerníčku Pohádky z mechu a kapradí.

A aby to bylo se vším všudy, roste u chaloupky i mech a kapradí. Na dodržování jízdního řádu pak dohlíží u vchodu do čekárny obě pohádkové postavy – Křemílek a Vochomůrka. „Řidiči tudy jezdí jako blázni. Chtěli jsme zpomalovací práh, nebo omezení rychlosti na 50 km/h. Toho jsme nedocílili. Tak jsme to vyřešili pohádkovou chaloupkou. A funguje to výborně,“ řekl starosta Karel Ferschmann. Řidiči opravdu u kuriózní zastávky zpomalují, mnozí i zastaví, aby si ji prohlédli. „Za hodinu a půl, než jsem posekal trávník na hřišti, to bylo asi 25 aut, která tady zastavila,“ uvedl Ferschmann.

Bude velká sláva

První díl večerníčku Pohádky z mechu a kapradí odvysílala Československá televize v roce 1968. „Padesáté výročí jsme sice prošvihli o jeden rok, ale i tak chceme 2. června na dětský den tu naši zastávku slavnostně otevřít,“ uvedl starosta.

Pařezová chaloupka

Je postavena z bílých tvárnic v podobě pařezu. Hnědá omítka věrně imituje kůru stromu. „Během června čekárnu ještě vylepšíme. S nápadem přišli sami místní. Chceme, aby když někdo vejde dovnitř, hrála hudba z večerníčku,“ vysvětil Ferschmann.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.