Šokující ráno v Mělníku! Žena (53) je ve vážném stavu: Autobus spadl z 12 metrů! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 19. ledna 2022

Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona

Šokující ráno v Mělníku! Žena (53) je ve vážném stavu: Autobus spadl z 12 metrů!

Autobus spadl k říčce Pšovka, kde skončil na boku.
Autobus spadl k říčce Pšovka, kde skončil na boku. (Foto Aha! – David Malík, HZS)

Řidič (65) autobusu včera v pět ráno nezvládl v Mělníku vozidlo, těsně před vyjetím z kruhového objezdu prorazil svodidla, hned poté zábradlí a zřítil se z dvanáctimetrového srázu! Při děsivé nehodě se zranili tři lidé!

Je jen zázrak, že nehoda neměla tragičtější následky. Do havarovaného autobusu, který na pravidelné lince vezl lidi do místní firmy na ranní směnu, se normálně vejde padesátka cestujících. Podle informací Aha! měl ale šofér za sebou jen první zastávku, proto vezl pouze dvě ženy (30 a 53).

Mladší z nich se povedlo s řidičem vylézt ven. „Žena měla zranění zad a ruky, muž tržnou ránu na hlavě. Kvůli tomu, že byl podchlazený, musel být zahřátý,“ řekla mluvčí záchranky Petra Effenbergerová.

Podstatně hůř na tombyla starší žena. Tu museli z vraku vyprostit hasiči. „Měla poraněnou hlavu, byla ve vážném stavu, který si vyžádal intenzivní lékařskou péči, zajištění dýchacích cest a připojení na umělou plicní ventilaci,“ řekla Effenbergerová.

Co za nehodu mohlo nyní zjišťuje policie. „Možností je nepřizpůsobení rychlosti, nebo zdravotní stav řidiče,“ řekla policistka Markéta Johnová.

Sedm hodin

Příjezd na Mělník byl částečně uzavřen. Několikrát ho policie musela uzavřít úplně. Tedy v momentě, kdy hasiči vyprošťovali autobus. „Před ustavením dvou těžkých jeřábů bylo nutné odstranit poškozené zábradlí a odříznout několik dřevin,“ řekl mluvčí hasičů Petr Svoboda. Nehoda se stala v 5 hodin ráno a až po 7 hodinách byla silnice normálně průjezdná.

Proč řidič prorazil svodidla a zábradlí není zatím jasné.
Proč řidič prorazil svodidla a zábradlí není zatím jasné. Foto:  Foto Aha! – David Malík, HZS

Samotné vyproštění trvalo hodinu a půl.
Samotné vyproštění trvalo hodinu a půl. Foto:  Foto Aha! – David Malík, HZS

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.