Začal další soud šetřící tragédii u Studénky: Jasno není ani po 10 a půl letech | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 1. prosince 2022

Svátek slaví Iva, zítra Blanka

Začal další soud šetřící tragédii u Studénky: Jasno není ani po 10 a půl letech

Rozbité vagony rychlíku na místě nehody 8. srpna 2008.
Rozbité vagony rychlíku na místě nehody 8. srpna 2008. (Foto Aha – Karel Janeček, ara)

Deset obžalovaných, manažerů a šéfů stavebních firem, živnostník a úředník stojí opět před soudem kvůli železničnímu neštěstí, které se odehrálo 8. srpna 2008 ve Studénce roku 2008. Poprvé je totiž soud osvobodil. 

Při tragické nehodě, při níž narazil mezinárodní rychlík do spadlého rekonstruovaného mostu, zahynulo osm cestujících. Dalších 95 se jich zranilo, z toho devět těžce. Řada z nich má doživotní následky. Přesto se soud poprvé rozhodl obžalované zprostit viny. „Rozsudek byl zrušen. Krajský soud nařídil znovu výslechy znalců, aby se mohli navzájem vyjádřit k závěrům svých posudků. Všichni se dostavili,“ řekl včera Aha! soudce Jaromír Pšenica. Ten rozhodoval v případu už poprvé. Jednání pokračuje do čtvrtku, rozsudek ale zatím podle soudce nepadne.

Obecné ohrožení

Žalobce Aleš Kopal obžalované viní z obecného ohrožení. Okresní soud zprostil poprvé obžalovaní viny, protože se prý nepodařilo prokázat, že by za pád mostu mohli právě oni. Státní zástupce se proti tomu odvolal. Krajský soud v Ostravě projednal odvolání koncem loňského září. Původní rozsudek zrušil, a proto se kauza vrátila do Nového Jičína.

Státní zástupce Aleš Kopal a soudní znalkyně Miloslava Pošvářová hovoří o znovuotevření případu nárazu rychlíku do mostu ve Studénce na Novojičínsku

Video se připravuje ...

Přečtěte si
zadnice
19. 2. 2019 • 09:58

Obrázek naší "drahé" justice a soudců!!!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.