Křehká krása s vůní pralesa na jihu Čech

Záplavy květů roztodivných barev i vůní obsadily sály Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. Tisícovku orchidejí, bromélií, sukulentů a dalších exotických rostlin tu mají lidé na dosah. Stačí jen přivonět.
Aby atmosféra vzdálených pralesů byla dokonalá, nechybí ani brouci a exotické ptactvo. „Lidé tu najdou různé barvy, tvary, a dokonce i vůně. Stačí se jen trochu naklonit a ucítí tu krásu. V tom je zvláštnost naší výstavy, která patří k největším v Česku. Pod sklem, kde je jednotné mikroklima, jsou jen některé vzácné druhy,“ řekl uznávaný pěstitel orchidejí Jiří Zimandl.
Pozor, nic pro slabé povahy... Výstava, při které návštěvníky obchází hrůza:…
Celý článekVýstava se koná už posedmnácté. Dohlížejí na ni i pěstitelé, kteří poskytují zájemcům odborné rady. „Lidé uvidí orchideje, které dobře znají, i když pocházejí z různých koutů světa. I raritní exponáty, které dokážou pěstovat jen zkušení odborníci. Právě soukromí pěstitelé exponáty na výstavu zapůjčili,“ řekl Zdeněk Klečetka z Jihočeského muzea.
Kde, kdy, za kolik
◆ Jihočeské muzeum
◆ do 24. února
◆ 60 Kč, dospělí, děti a senioři 30 Kč